Įvairenybės

Seimo narės Orintos Leiputės pranešimas: „Tūkstančiai jaunų šeimų jus stebi ir laukia rezultatų: parlamentarė kreipėsi į Remigijų Šimašių ir Aušrinę Armonaitę“

Netrukus prasidės naujų grupių formavimas Vilniaus valstybiniuose darželiuose. Tūkstančiams jaunų tėvų ir jų auginamų vaikų sostinėje vaikų darželis tapo nepasiekiama prabanga, tuo metu savivaldybė dosniai remia privačius darželius. Seimo narė Orinta Leiputė kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių ir Laisvės partijos pirmininkę, ministrę Aušrinę Armonaitę.

„Eilėse laukia šimtai mažylių, kurių eilė gauti vietą darželyje ateis tik jiems jau sulaukus mokyklinio amžiaus ar net pilnametystės. Eilėje į Vilniaus m. savivaldybės valstybinius darželius laukia daugiau nei 13 000 vaikų“, – pažymima kreipimesi.

O. Leiputė pabrėžia, kad ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigose labai svarbus vaiko raidai ir socializacijai. Labiau pasiturinčios vilniečių šeimos gali sau leisti rinktis privatų darželį – tokiu atveju dalį išlaidų kompensuoja Vilniaus savivaldybė.

2019 m. Vilniaus savivaldybė skyrė 7 mln. 231,5 tūkst. eurų 127 privačioms švietimo įstaigoms; 2020 m. – 7 mln. 736,5 tūkst. eurų 136 privačioms įstaigoms, teigiama savivaldybės atsakyme į Seimo narės užklausą.

„Tačiau ką daryti toms šeimoms, kurioms privataus darželio kaina nepakeliama dėl mažų šeimos pajamų?“, – klausiama kreipimesi. Tai ypač aktualu vienišiems tėvams, auginantiems vaikus. Vietų darželiuose trūkumas ypatingai skausmingas moterims, kurios norėtų grįžti į darbą – anot O. Leiputės, tokia situacija skatina skurdą ir atskirtį, netgi gimstamumo mažėjimą. O samdomos auklės paslaugų mėnesinis įkainis sostinėje – net 700–1200 eurų.

Kreipimesi siūloma pasidomėti gerąja kitų savivaldybių ir jų merų patirtimi sprendžiant darželių prieinamumo problemą. Viena išmėgintų galimybių – moduliniai darželiai (konteinerinės patalpos).

Kreipimasis adresuotas ir Laisvės partijos pirmininkei, ekonomikos ir inovacijų ministrei A. Armonaitei, kuri galėtų imtis veiksmų Vyriausybėje, kad darželių prieinamumo problemai spręsti būtų skirtas didesnis finansavimas.

„Iki savivaldos rinkimų liko dar nemažai laiko. Tūkstančiai jaunų vilniečių šeimų Jus stebi ir laukia rezultatų – kiekvienam vaikui Vilniuje priklauso vieta savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“, – rašoma socialdemokratės O. Leiputės kreipimesi į sostinės merą ir Laisvės partijos pirmininkę.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą