Teisėsauga, kriminalai

Seimo narės Morganos Danielės pranešimas: „Pritarimas dekriminalizacijos projektui – milžiniškas žingsnis į priekį Lietuvai“

2021 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Ketvirtadienį Seimas svarstymo stadijoje pritarė Laisvės frakcijos narės Morganos Danielės inicijuotam mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektui. Įstatymo projektui liko paskutinioji, priėmimo, stadija – jei Seimas pritars ir jos metu, disponavimas nedideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų bus perkeltas iš Baudžiamojo į Administracinių nusižengimų kodeksą.

M. Danielė pabrėžia, kad pakeliui į dekriminalizacijos projekto svarstymą buvo atlikti didžiuliai namų darbai: projektas visapusiškai išdiskutuotas, jam pritarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos apeliacinis teismas, Generalinė prokuratūra, Lietuvos advokatūra, Lietuvos teisės institutas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, psichikos sveikatos ir priklausomybės ligų gydymo ekspertai, o Vyriausybė su atsakingomis ministerijomis pateikė teigiamą išvadą.

Projekto iniciatorė džiaugiasi, kad Seimo nariai įsiklausė į specialistų ir atsakingų institucijų išvadas ir išreiškė valią pakeisti iki šiol galiojusią drakonišką baudžiamąją politiką, nukreiptą į vienus pažeidžiamiausių visuomenės narių – priklausomybės ligomis sergančius žmones.

„Dekriminalizacija reiškia į pagalbą nukreiptą narkotikų politiką. Su narkotikais susijusias problemas turime spręsti teikdami sveikatos, socialines paslaugas ir švietimą. Tam esame pasiruošę – Sveikatos apsaugos ministerija rengiasi plėsti priklausomybės ligų gydymo paslaugas, skiria tam papildomas lėšas“, – teigia M. Danielė.

Anot jos, akivaizdu, kad visų su priklausomybių gydymu susijusių problemų dekriminalizacija neišspręs. „Tačiau tai yra stiprus pirmas žingsnis prie tikrai reikalingų pokyčių, ir aš tikrai nesiruošiu dabar sustoti“, – sako Laisvės frakcijos narė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą