Įvairenybės

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Vis daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių grįžta atlikti privalomosios pradinės karo tarnybos Lietuvos kariuomenėje“

2022 m. vasario 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Lietuvos Respublikos Konstitucija numato prievolę Lietuvos Respublikos piliečiams atlikti krašto apsaugos tarnybą. Tos prievolės neišvengia ir piliečiai, kurie gyvena užsienyje, todėl džiugu matyti, kad vis daugiau mūsų jaunų piliečių grįžta į Lietuvą atlikti šios prievolės ir atlieka ją nusiteikę pozityviai ir patriotiškai.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja 40 užsienio lietuvių. Dvylika iš jų pakvietėme Seime pasidalyti savo patirtimi, nuogąstavimais, lydėjusiais prieš atvykstant tarnauti Tėvynei ir realiais potyriais jau pradėjus tarnybą. Seime vykusio renginio „Užsienio lietuvių patirtys Lietuvos kariuomenėje“ tikslas – paskatinti dar neapsisprendusius dėl tarnybos jaunuolius nebijoti šaukimo atlikti privalomąją karo tarnybą ir atlikti pareigą savo Tėvynei. Renginys organizuotas Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos iniciatyva kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene.

„Renginio tikslas – paskatinti jaunuolius, gyvenančius užsienyje, nebijoti šaukimų ir atvykti į Lietuvos kariuomenę atlikti privalomąją karo tarnybą. Tarnyba yra ne tik pareiga Tėvynei – tai suteikia ir nemažai pliusų pačiam žmogui: discipliną, tvirtesnę fizinę formą. Susitikimo metu kalbinome jaunuolius, atvykusius iš užsienio, kurie pasidalijo savo teigiama patirtimi Lietuvos kariuomenėje – jie yra pozityvusis pavyzdys, kuriuo labai kviečiu pasekti. Didžiulė pagarba tarnaujantiems ir pasiruošusiems ginti Tėvynę“, – sako komisijos pirmininkė Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Seimo narys, dimisijos generolas leitenantas, buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius ir renginio globėja Seimo narė Dalia Asanavičiūtė. Renginyje taip pat dalyvavo Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Projektų skyriaus specialistė Jūratė Daškevičienė, Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo vadas plk. ltn. Rimvydas Senkevičius ir Verbavimo ir viešųjų ryšių skyriaus civilinių ir kariškių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas štabo seržantas Romas Ramanauskas.

Pagrindiniu renginio akcentu tapo dvylika iš užsienio į Lietuvą atvykusių atlikti privalomą karo tarnybą jaunuolių, kurie pasidalijo savo patirtimi Lietuvos kariuomenėje. Vieni daugiau kalbėjo apie tai, kaip jie nusprendė atvykti iš užsienio į Lietuvą, kiti – kokie buvo jų lūkesčiai prieš atvykstant į Lietuvos kariuomenę, tačiau visi išreiškė pozityvą dėl tarnybos Lietuvoje ir ragino jaunuolius nebijoti ir išbandyti save.

„Manau, kad kiekvienas Lietuvos pilietis, kur jis begyventų, turi savo vaidmenį šalies gynyboje, todėl siekiame kuo plačiau įtraukti piliečius į valstybės gynybą. Lietuvos kariuomenė – moderni ir šiuolaikiška organizacija. Dėkoju patirtimi renginyje pasidalijusiems kariams, pripažinusiems, kad būti šios organizacijos dalimi yra įdomi patirtis ir garbė“, – dėkojo krašto apsaugos viceministras Ž. Tomkus.

Atvykusiais iš užsienio atlikti privalomos karo tarnybos Lietuvos kariuomenėje jaunuoliais džiaugėsi ir Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius A. Balčiūnas: „Šie kariai, atvykę tarnauti į Lietuvą iš užsienio – tai karinės tarnybos ambasadoriai.“

Renginio įrašą galima pamatyti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą