Politika ir teisė

Seimo narė Dalia Asanavičiūtė: ryšiai su Jungtinės Karalystės Parlamentu ypatingai svarbūs sudėtingos geopolitinės situacijos akivaizdoje

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalyste grupės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė vasario 21 d. Londone susitiko su Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Parlamento Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininku Džonu Vitingdeilu (John Whittingdale) ir keliais grupės nariais.

Esant sudėtingai geopolitinei situacijai Jungtinės Karalystės (JK), kaip strateginės Lietuvos partnerės, palaikymas ypač svarbus. Tik ką vykęs abiejų valstybių premjerų susitikimas, JK Vyriausybės narių išsakytas palaikymas Rusijos agresijos atveju tiek Ukrainai, tiek Lietuvai, Lietuvos kariuomenės žvalgybos pajėgumų stiprinimas britų kariais, paramos išsakymas, patiriant Kinijos spaudimą, rodo stiprią partnerystę. Palaikymą Lietuvai dar kartą patvirtino ir Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininkas, Parlamento narys D. Vitingdeilas ir kolegos parlamentarai Martinas Vikersas (Martin Vickers), Džonatanas Džianoglis (Jonathan Djanogly), Markas Pričardas (Mark Pritchard) ir Lordas Belfas (Lord Balfe) (Lordų rūmai), su kuriais susitikome aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės tarpparlamentinių ryšių stiprinimo ir glaudesnio bendradarbiavimo.

Nebuvo apeita dvišalio ekonominio bendradarbiavimo, ypač po Brexit, tema. Ir be abejo didelės mūsų diasporos Jungtinėje Karalystėje aktualijos, galimybė lietuvių kalbai, kaip užsienio kalbai, atsirasti bendrojo ugdymo programoje.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą