Verslas

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „A. Sysas siūlo atleidžiamiems darbuotojams didinti išmokas iš fondų“

2019 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

Socialdemokratas Algirdas Sysas Seime registravo Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymo pataisas. Siūloma didinti išmokas darbuotojams iš fondų, į kuriuos įmokas moka darbdaviai, nes svarstant Darbo kodekso pakeitimus buvo tikėtasi žymiai didesnio atleistųjų skaičiaus, kurie galėtų pasinaudoti kompensacijomis. 2019 m. laukiama, kad pasinaudos ne daugiau kaip 10 tūkst. darbuotojų, o įmokos į fondus viršija išlaidas kelis kartus.

„Išmokos darbuotojams iš fondų buvo sąlyginai nedidelės. Jas gavo tikrai kur kas mažesnis darbuotojų skaičius, negu buvo prognozuojama steigiant tokius fondus. Fonduose susikaupė lėšų ir susidarė galimybės labiau pagelbėti darbo netenkančius žmones. Mano siūloma parama atleidžiamam darbuotojui, ypač ilgai išdirbusiam, būtų kur kas apčiuopiamesnė negu ligi šiol“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno pavaduotojas A. Sysas.

Socialdemokratas siūlo išmokas darbo netenkantiems darbuotojams skaičiuoti ne nuo ¾ mėnesinio darbo užmokesčio sumos, o nuo visos darbuotojo vidutinės algos sumos.

A. Sysas siūlo padidinti išmokas darbuotojams iš už nepanaudotas kasmetines atostogas – mokėti piniginę kompensaciją, neviršijančią iki dviejų minimalių mėnesio algų. Anksčiau tokia kompensacija neturėdavo viršyti vienos minimalios mėnesio algos.

Taip pat už priverstines pravaikštas siūloma kompensuoti darbuotojui sumokant išeitinę išmoką neviršijančią trijų minimalių algų sumos, anksčiau buvo numatyta maksimali išmoka iki dviejų minimalių mėnesio algų.

Siūloma padidinti apmokėjimą darbuotojui už prastovą – numatant maksimalią sumą nuo vienos minimalios mėnesio algos dydžio iki dviejų minimalių mėnesių algų.

Socialdemokratas siūlo padidinti ir maksimalią išmoką darbuotojui išdirbusiam dvidešimt ir daugiau metų – pataisose numatoma keturių vidutinių darbo užmokesčių dydžio išmoka.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą