Įvairenybės

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pranešimas: frakcija atsakyti į klausimus kviečia Kęstutį Navicką

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime antradienį kviečia žemės ūkio ministrą (ŽŪM) Kęstutį Navicką atsakyti į frakcijos narių klausimus.

Frakcijos posėdis rengiamas reaguojant į ūkininkų, žemės ūkio įmonių vadovų, specialistų, maisto pramonės atstovų bei Lietuvos žemės ūkio tarybos skundus, jog K. Navickas nuo pirmųjų darbo dienų kuria dirbtines kliūtis bendradarbiavimui su mokslo ir žemdirbių bendruomene.

LVŽS frakcija pabrėžia, kad šiuo metu Europos Sąjungos valstybės narės intensyviai rengia savo strateginius planus, organizuodamos plačias ir skaidrias konsultacijas su ekonominiais ir socialiniais partneriais. Tuo tarpu ŽŪM tik imituoja konsultacijas ir diskusijas su žemdirbių savivalda.

„Ministras nereaguoja ne tik į žemdirbių organizacijų, bet ir į savo paties sušauktos visuomeninių patarėjų tarybos narių raginimus bendrauti ir bendradarbiauti sprendžiant aktualius klausimus, o ypač tuos, kurių atidėjimas gali turėti labai skaudžių pasekmių ateityje. Įdomu, ar iš tikrųjų ministras supranta savo veiksmų pasekmes?“ – klausia LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Posėdyje taip pat bus aptariama, kodėl ministras nesilaiko Vyriausybės planuose numatytų darbų vykdymo.

„Vyriausybė pripažįsta žemės ūkio modernizavimo, mokslinių ir technologinių inovacijų diegimo būtinybę, akcentuoja atskirties kaime mažinimą, kooperacijos ir gamintojų organizacijų kūrimosi svarbą, bet negi tai tik skambios deklaracijos, kurios su tikrove neturi nieko bendro? Vien tai, kad ŽŪM ministerijos paramos investicijoms modelis neatitinka keliamų tikslų, nedidina ūkių konkurencingumo, nestiprina jų ekonominio, socialinio bei aplinkosauginio tvarumo elementų balanso. Nekuriamas smulkesnių ir stambesnių prekinių ūkių darnaus bendradarbiavimo modelis“, – situaciją komentuoja LVŽS frakcijos narys Kęstutis Mažeika.

Frakcijos nuomone, ŽŪM deramai neatstovauja Lietuvos interesų prisitaikant prie klimato kaitos ir poveikio klimatui mažinimo. Nežinia kodėl ignoruojami konstruktyvūs socialinių partnerių pasiūlymai.

Posėdyje taip pat bus kalbama apie tai, kodėl su žemės ūkiu susijusios studijos ir tyrimai užsakomi ne mūsų universitetams ir institutams, bet fondams ir užsienio kompanijoms.

Šiuos ir kitus svarbius klausimus Seimo LVŽS frakcijos nariai užduos ministrui K. Navickui ir lauks konstruktyvių jo atsakymų posėdyje, kuris vyks antradienį t. y. lapkričio 23 d., 9 val., Seimo I rūmų 203 salėje.

Kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti posėdyje.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą