Įvairenybės

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Socialdemokratai reikalauja skubiai tikrinti su tarša susijusias įmones“

2020 m. sausio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija kreipiasi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką reikalaudama imtis neatidėliotinų veiksmų ir patikrinti Lietuvoje veikiančias įmones, kurių veikla susijusi su aplinkos tarša.

„Grigeo“ atvejis parodė ne tik cinišką kai kurių verslo įmonių požiūrį į aplinkosaugą ir žmonių sveikatą, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnų visiškai neatsakingą ir galimai tyčinį naudos siekimą užuot atlikus tiesioginį darbą – apsaugoti gamtą ir žmones. Net aukščiausi šalies vadovai daro prielaidą, kad toks aplinkosaugininkų požiūris gali būti sisteminis, ir tai verčia ne tik susirūpinti, bet aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos prašome prisiimti tiesioginę atsakomybę už sistemos veiklą ir imtis neatidėliotinų priemonių – patikrinti visas šalies teritorijoje veikiančias įmones, kurių veikla kelia riziką aplinkai ir žmonių sveikatai“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Tyčinis atliekų pylimas tiesiai į Kuršių marias verslui siekiant didesnių pelnų, frakcijos teigimu, tiesiog perpildyta taurė. Bet viena ekologinė katastrofa po kitos, turint omeny Alytaus padangų gamyklos gaisrą ir „Grigeo“ atvejus, verčia visuomenei ir pačiam aplinkos ministrui priminti, kad „Grigeo“ buvo tikrinama kas mėnesį kaip ir kitos įmonės, kuriose tik dėl piliečių skundų arba įvykusių nelaimių paaiškėdavo šokiruojantys taršos mastai, į kuriuos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojai akivaizdžiai buvo užmerkę akis arba susiję su pelno tokiais būdais siekiančiomis įmonėmis.

Kontrolės ir monitoringo sistema praradusi struktūrą, pasak socialdemokratų, neatlieka reikiamos aplinkos kontrolės, nes aplinkosaugos sistema tokia, kokia yra – realiai neveikia. Problemų tik daugėja. Gyventojai nuolat skundėsi ne tik dėl smarvės Klaipėdoje, tebegaunami signalai apie teršiamas kitas Lietuvos upes – Nemuną, Nevėžį, Nerį, Šyšą. Visa tai rodo ir galimų pažeidimų sistematiškumą, ir visuotines spragas aplinkos apsaugos sistemoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą