Įvairenybės

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Siūloma, kad per karantiną nedarbingumo išmokas gautų ir neįgalių vaikų tėvai“

2020 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija užregistravo siūlymą, kad dėl paskelbtos ekstremalios situacijos neįgalius vaikus iki 18 metų namuose prižiūrintys tėvai ar globėjai galėtų gauti nedarbingumo išmoką viso karantino laikotarpiu – kiek jis būtų pratęstas.

„Vyriausybė jau pati siūlo galimybę tėvams gauti nedarbingumą vaikų priežiūrai visam karantino laikotarpiui, bet ir vėl pažeidžiamiausi liko už borto – tad siūlome užtikrinti vaikų su negalia tėvams tokias pat garantijas, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus. Lietuvos neįgaliųjų forumo mamos tiesiai rašo, kad tepamėgina ministrai dirbti nuotoliniu būdu, kai šalia vaikas su dideliais ar labai dideliais specialiaisiais poreikiais, kuriam reikia nuolatinės priežiūros. Tad mūsų pasiūlymas atliepia tėvų, auginančių vaikus su negalia iki 18 metų, pagalbos poreikį šios beprecedentės krizės metu“, – sako socialdemokratė, Seimo Vaiko gerovės grupės pirmininko pavaduotoja Dovilė Šakalienė.

Karantinas dėl koronaviruso tapo pirmąja situacija, kai gyvenime pradėjo veikti socialdemokratų pataisa, kad nedarbingumo išmokos karantino metu būtų mokamos ir pradinių klasių moksleivių tėvams, anksčiau nedarbingumas būdavo suteikiamas tik ikimokyklinio amžiaus vaikus auginantiesiems. Vis dėlto dabartinė situacija, pasak socialdemokratų, verčia koreguoti ir karantino laikotarpius, ir išplėsti priežiūros reikalingų vaikų ratą.

„Šalyje paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantino režimą, kai sustabdytas ugdymo procesas darželiuose, mokyklose, dienos centruose, matome, kaip gerai, kad buvo priimta socialdemokratų pataisa, leidžianti tėvams gauti nedarbingumo išmokas iki dviejų savaičių, bet kartu matome poreikį, kad ši galimybė – prižiūrėti mažamečius ir neįgalius vaikus, tėvams gauti nedarbingumo išmokas – reikalinga visam karantino laikotarpiui, o juk Vilniaus mieste jau dabar aišku, kad ugdymo įstaigos nedirbs 5 savaites“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą