Transportas

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Nerimas dėl susisiekimo pertvarkų: socialdemokratai tikisi daugiau viešumo“

2021 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai

  

Norėdami daugiau sužinoti apie gandais aplipusius ministerijos planus, socialdemokratai Seime surengė frakcijos susitikimą su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu.

„Mus pasiekia vis daugiau nerimo signalų dėl numatomų – o gal nebenumatomų, neaišku! – keleivinio transporto pertvarkų, kurios paveiktų milijonus keleivių“, – sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Atsakinėdamas į LSDP frakcijos narių klausimus, ministras M. Skuodis sakė besistengiantis išsklaidyti kilusį nerimą ir tikino nenorįs sugriauti veikiančios sistemos. Jis teigė, kad artimiausiu metu jokių tolimojo susisiekimo autobusais pertvarkų vykdyti neketinama. Visi esami maršrutai turėtų išlikti. Ministras taip pat pažymėjo, kad daugiausia iššūkių reikės spręsti vietinio susisiekimo srityje.

Frakcijos nariai teiravosi ir apie mažėjantį Lietuvos pašto paslaugų prieinamumą. Ministras vėl ramino: paštas turi būti prieinamas visiems, tačiau konkrečių atsakymų patarė kreiptis į Lietuvos pašto vadovus.

Tyrimai rodo, kad, mažėjant galimybių naudotis viešuoju transportu, daugelis pagyvenusių žmonių tampa priklausomi nuo artimųjų ir draugų pagalbos. Jie susiduria su rimtomis mobilumo problemomis, dėl to nepasiekiamos tampa ir kitos viešosios paslaugos. Ypač pažeidžiami nuošalesnių vietovių, vyresnio amžiaus, silpnesnės sveikatos, negalių turintys gyventojai.

„Transporto infrastruktūra – viena iš svarbiausių viešųjų paslaugų. Nuo jos prieinamumo priklauso žmonių galimybės naudotis ir kitomis būtiniausiomis viešosiomis paslaugomis“, – pabrėžia A. Sysas.

Vežėjai ir savivaldybės yra išsakę ministerijai priekaištų, kad ši nesikonsultuojanti su socialiniais partneriais ir suinteresuotaisiais subjektais, nors reformos paveiktų milijonus keleivių. Kilus šurmuliui, ministras ėmė daugiau kalbėti šia tema.

Susitikimo metu socialdemokratai išsakė ministrui savo lūkesčius ir dėl žvyrkelių bei asfaltavimo, kelių atnaujinimo, aplinkkelių tiesimo ir geležinkelių plėtros. Ministras turėjo progą pareikšti savo skeptišką požiūrį į metro.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą