Įvairenybės

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Kreiptasi į prokuratūrą dėl vandens kelio Nemunu statybų“

2021 m. birželio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija Seime kreipėsi į prokuratūrą, kad ši, gindama viešąjį interesą, pradėtų tyrimą dėl įmonės, įrenginėjančios vandens kelią Nemunu, statybų.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko, į prokuratūrą kreiptasi dėl to, kad šiuo atveju įtariami ne tik viešųjų pirkimų, bet ir aplinkosaugos pažeidimai.

„Jei pasitvirtins, kad į Nemuną pilamos daug kartų pigesnės ir neilgaamžės klintys, o ne gargždas, kaip buvo numatyta paslaugos pirkime, įmonė, kuri įrenginėja vandens kelią per Nemuną, turėtų atsakyti ne tik dėl galimų viešųjų pirkimų pažeidimų, bet ir dėl galimos Nemuno taršos, nes yra pasirodžiusi informacija, kad statyboms kartu su klinčių sluoksniu galėjo būti naudotas ir statybinis laužas, kuris projekte nenumatytas“, – sakė L. Jonauskas.

Socialdemokratų frakcija Seime į prokuratūrą kreipėsi reaguodama į viešojoje erdvėje pasklidusią informaciją, kad Nemuno upės bunų, reguliuojančių upės tėkmę ir vandens gylį, statyboms galimai panaudotos klintys, kurios trupa, yra neilgaamžės ir nėra tinkamos tokiam vandens kelio projektui, kuriame buvo numatyta naudoti gargždą.

L. Jonauskas teigia, kad Viešųjų pirkimų tarnyba leidimo rangovui pakeisti gargždą kita medžiaga nėra suteikusi.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą