Verslas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Andriaus Bagdono pranešimas: „Sieksime palankesnių verslo sąlygų užsieniečiams Lietuvoje“

2021 m. rugsėjo 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas įregistravo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis siekia kurti palankesnį finansinį reguliavimą trečiųjų šalių piliečiams steigiant verslus Lietuvoje. Seimo narys siūlo imigrantų sukurtiems verslams Lietuvoje švelninti atlyginimo mokėjimo reikalavimus: vietoj privalomo dviejų vidutinių darbo užmokesčių (VDU) dydžio atlyginimo, tokiems verslams leisti apsiriboti vienu VDU, kuris Lietuvoje siekia 1 566,4 Eur.

„Toks reguliavimas – ne tik ydingas, bet ir diskriminuojantis imigrantų atžvilgiu. Šie verslininkai yra priversti kelti savo prekių ir paslaugų kainas, kad galėtų padengti darbo užmokesčio kaštus ir praranda konkurencingumą rinkoje, dažnai tokiems verslams taip ir nepavyksta išsilaikyti Lietuvoje“, – problematiką, paskatinusią teikti įstatymo pataisas, dėsto Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Šiuo metu įstatymu įtvirtinta, kad imigrantų iš trečiųjų šalių verslai darbuotojams privalo mokėti ne mažesnį kaip dviejų VDU atlyginimą. Kuris šiuo metu, Lietuvos statistikos departamento duomenimis, siekia  3 132 eurus, neatskaičius mokesčių.

„Reikia nepamiršti, kad verslo imigrantai kuria pridėtinę vertę Lietuvos ekonomikai, sukuria naujas darbo vietas ir moka mokesčius į valstybės biudžetą. Tačiau dėl šiems verslams nepalankaus reguliavimo Lietuvoje, trečiųjų šalių verslininkai ne tik baiminasi čia kurti verslus, bet šalį jau paliko šimtai trečiųjų šalių verslininkų, o mes prarandame pajamas į valstybės biudžetą“, – komentuoja A. Bagdonas.

Parlamentaras priduria, kad įstatymo pataisos leistų sukurti lankstesnes sąlygas imigrantams kurti verslus Lietuvoje. Jis pabrėžė, kad įstatymiškai paliktas reikalavimas mokėti bent vieno VDU dydžio atlyginimą – pakankamas saugiklis, leisiantis išvengti fiktyvių verslų kūrimosi.

Verslo imigrantų ir investuotojų asociacijos duomenimis, 2019 m. Lietuvoje veikė net 2709 ne Europos Sąjungos šalių kontroliuojamos įmonės. Valstybės biudžetą pelno mokesčiu šios įmonės papildė daugiau nei 100 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą