Studijos

Seimo lankytojų centre – renginiai, kviečiantys atrasti Lietuvos Respublikos Seimo archyvą

2021 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

2021 m. birželio 7–21 d., minint Archyvų metus ir Tarptautinę archyvų dieną, Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) pristatomas Lietuvos Respublikos Seimo archyvas ir jame saugomi dokumentai.

Maloniai kviečiame aplankyti Seimo kanceliarijos Dokumentų departamento Archyvo skyriaus parengtą parodą, kurioje eksponuojami Seimo archyve saugomi pagrindiniai atkurtos Lietuvos valstybės teisės aktai, teisėkūros procesą atspindintys dokumentai, tarptautinio pripažinimo ir bendradarbiavimo dokumentai.

„Archyviniai dokumentai yra reikšmingi ir vieninteliai istorijos šaltiniai, padedantys suprasti savo tapatumą. Tai geriausios ir įdomiausios istorijos pamokos ir unikalus palikimas, perduodamas iš kartos į kartą, – sako parodos rengėjai. – Istorija yra ne kažkur, o šalia, reikia tik ją žinoti. Tada jausimės tvirtesni darydami sprendimus, dirbdami, kurdami ir gyvendami dabartyje.“

Parodą apžiūrėti galima pirmadienį–ketvirtadienį 8–17 val., penktadienį 8–15.45 val.

Birželio 7–11 d. nuo 10 iki 15.30 val. lankytojų lauks Archyvo skyriaus darbuotojai, jie papasakos apie Seimo archyve saugomus dokumentus ir atliekamus darbus, atsakys į klausimus.

***

Įvertindamas atminties institucijų vaidmenį saugant ir įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, ugdant pagarbą valstybei, jos istorijai, nacionalinei kultūrai ir siekdamas skatinti visuomenę domėtis valstybės praeitimi ir istorija, Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė Archyvų metais.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą