Studijos

Seimo lankytojų centre – paroda „Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje“

2022 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

2022 m. birželio 7–30 d. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) eksponuojama paroda „Krepšinis Sovietų lageriuose ir tremtyje“, skirta Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienoms paminėti.

Parodos rengėjų – Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus – teigimu, ekspozicijoje supažindinama, kaip XX a. 6-ajame dešimtmetyje Komijoje, Mordovijoje, Kazachstane, Omsko ir Irkutsko srityse esančiuose sovietų lageriuose bei tremties vietose kūrėsi lietuvių krepšinio komandos.

Po Sovietų Sąjungos ir Vokietijos suokalbio sovietų lageriuose atsidūrė nemažas būrys krepšinį pamilusių, gerai jį žaisti mokančių jaunuolių – į lagerius 1940–1941 ir 1945–1953 m. buvo išvežta apie 150 tūkst. žmonių. Dar apie 132 tūkst. Lietuvos gyventojų buvo ištremta. Ten, kur kiekviena diena reiškė žūtbūtinę kovą už išlikimą, kur kiekvienas buvo priverstas kovoti už save, reikėjo surasti tai, kas vienytų ir keltų pasididžiavimą. Tokiu vienijančiu veiksniu tapo krepšinis. Sekinami sunkaus darbo, menko maisto davinio ir kitų nepriteklių, lietuvių politiniai kaliniai ir tremtiniai nepalūžo, sugebėjo pakilti aukščiau niūrios kasdienybės, pajėgė suburti komandas ir sirgalių minias, mokėjo suteikti džiaugsmo sau ir kitiems – tikro krepšinio džiaugsmo.

Seimo lankytojų centre parodą apžiūrėti galima pirmadienį–ketvirtadienį 8–17 val., penktadienį 8–15.45 val. Įėjimas laisvas.

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Lankytojų centro biuro vyriausioji specialistė

Laima Šandarienė

Tel. (8 5)  239 6206, el. p. laima.sandariene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą