Studijos

Seimo Laisvės frakcijos pranešimas: „Mokslas galės lengviau atsikvėpti – Vyriausybė padidino finansavimą“

2021 m. gruodžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Vyriausybė išgirdo siūlymus ir pritarė patobulintam 2022 metų biudžetui, kuriame numatyta skirti papildomus 20 mln. eurų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP). Padidinti finansavimą mokslui ir laikytis partijų susitarimo dėl švietimo aktyviai ragino Seimo Laisvės frakcija bei Seimo Švietimo ir mokslo komitetas.               

„Rugsėjį pasirašydami partijų susitarimą dėl švietimo įsipareigojome, kad mokslui skiriamos biudžeto lėšos per ateinančius dvejus metus pasiektų numatytą rodiklį – 0,75 proc. BVP vietoje dabartinių 0,3 proc. Su patobulintu biudžeto projektu artėjame šio tikslo link, o tai yra Laisvės partijos prioritetas“, – teigė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas, Laisvės frakcijos narys Artūras Žukauskas.  

Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas pabrėžė, kad deramas finansavimas nėra vienintelis, bet labai svarbus ingredientas mokslo, o tuo pačiu – visos Lietuvos sėkmei.

„Užduotis dabar – užtikrinti, kad papildomas finansavimas būtų panaudotas ten, kur reikia labiausiai, ir kur investavus grąža būtų didžiausia“, – akcentavo V. Mitalas.      

Planuojama, kad dalis lėšų bus skirta didinti atlyginimus mokslininkams ir dėstytojams, taip pat – Lietuvos mokslo tarybai su tikslu tęsti ir plėsti studentų mokslines praktikas, konkursines doktorantūras, mokslininkų pritraukimą iš užsienio, tarptautinį bendradarbiavimą bei finansuoti naujas mokslo programas.     

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą