Politika ir teisė

Seimo Laikinoji Žemaičių grupė kviečia į apskritojo stalo diskusiją dėl Žemaičių kongreso rezoliucijos pasiūlymų įgyvendinimo

Žemaičiai rankų nenuleidžia. Atkakliai ir kantriai siekia savo išsikeltų tikslų – įtvirtinti Lietuvoje žemaičių kalbos statusą, aktyvinti pačių žemaičių veiklą, įtraukti dar platesnį ratą suinteresuotų asmenų į diskusiją dėl Žemaičių kongreso rezoliucijos įgyvendinimo. Nors jau ne kartą sulaukta iš įvairių institucijų neigiamų atsakymų dėl minėtos rezoliucijos, viliamasi, kad žemaitiškas atkaklumas ir užsispyrimas padės pasiekti tikslą. Šiais klausimais Seimo laikinosios Žemaičių grupės nariai, Lietuvos Žemaičių kultūros draugijos prezidiumo nariai, Žemaičių kultūros draugijos skyrių pirmininkai, Žemaitijos regiono merai ir Etninės kultūros globos tarybos atstovai diskutuos kovo 30 d. 15.15 val. Konstitucijos salėje (Seimo I r.) rengiamoje apskritojo stalo diskusijoje.

Diskusijos dalyviai taip pat aptars VšĮ „Karšuvos būtovė“ prezidento Antano Gedvilo kreipimąsi dėl paminklo Margiriui Karinkalnyje ir projekto idėjos pasiūlymą.

Renginyje kviečiami dalyvauti: Seimo Kultūros komiteto, Vyriausybės kanceliarijos, Teisingumo, Vidaus reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto, Kultūros ministerijų, Lietuvių kalbos instituto, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai, Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos narys Virginijus Jocys, VšĮ „Karšuvos būtovė“ vadovas Antanas Gedvilas.

Renginio transliaciją galima stebėti paspaudus šią nuorodą: TRANSLIACIJA.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą