Studijos

Seimo Kultūros komiteto delegacija Lenkijoje aptarė aktualiausius tarptautinius kultūros srities klausimus

Seimo Kultūros komiteto delegacija gegužės 31–birželio 2 dienomis lankydamasi su vizitu Varšuvoje (Lenkijos Respublika) aptarė aktualiausius kultūros srities klausimus tarptautiniame kontekste.

Kultūros komiteto delegacija susitiko su Lenkijos Respublikos Seimo vicemaršalka Ryšardu Terleckiu (Ryszard Terlecki), Lenkijos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Mareku Kuchčinskiu (Marek Kuchciński), Lenkijos Respublikos Seimo Kultūros ir žiniasklaidos komiteto nariais, Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos ir Lenkijos muziejų ir teatrų bendruomenės atstovais.

Susitikimuose buvo aptartos šios svarbiausios temos: Ukrainos narystė Europos Sąjungoje, Rusijos skleidžiama propaganda ir dezinformacija, Charkivo operos ir baleto teatro gastrolių organizavimas, kultūros paveldo ir kultūros vertybių Ukrainoje išsaugojimas, tautinių mažumų kultūros ir tapatumo išsaugojimas, bendradarbiavimas kinematografijos srityje, poeto Adomo Mickevičiaus ir romantizmo metų minėjimas ir kt.

Abiejų šalių delegacijos pažymėjo, kad Lietuvos ir Lenkijos valstybių bendravimas perėjo į kitą lygį ir ypatingas dėmesys skiriamas tam, kas jungia, o ne tam, kas skiria. Tam itin palanki kultūros sritis, kuri tarsi tiltas, jungiantis šalių kultūrinius kelius. Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis atkreipė dėmesį, kad „ nors ir susitinkame ypatingomis tarptautinėmis aplinkybėmis, bet tai tinkamas laikas susitikti kultūros klausimais, kurie dažnai naudojami kaip minkštoji galia“.

Kultūros komiteto atstovai taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Lenkijos Respublikoje Eduardu Borisovu, kultūros atašė Rasa Rimickaite ir Varšuvos lietuvių bendruomene, kurie išsakė prašymą dėl paramos lituanistikos centrams Lenkijoje organizuojant lituanistikos (baltistikos) studijas, ir išreiškė susirūpinimą dėl poeto, rašytojo, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo atminimo įamžinimo bei Lietuvos genijaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo.

Lietuvos delegacija vykdama į Varšuvą apsilankė Seinuose, kur pagerbė žuvusiųjų Lietuvos karių savanorių atminimą Berznyko kapinėse ir susitiko su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos direktoriumi Algirdu Vaicekausku. Susitikime akcentuoti Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos finansavimo ir strategijos apie tai, kaip Lietuva mato savo piliečius Lenkijoje, rengimo klausimai.

Kultūros komiteto delegacija taip pat apsilankė Suvalkuose, kur susitiko su Suvalkų lietuvių vaikų darželio direktore Jolanta Malinauskaite-Vektoriene ir aptarė Suvalkų lietuvių mokyklos steigimo klausimus.

 

 

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą