Studijos

Seimo Kultūros komitetas išvažiuojamojo posėdžio metu lankėsi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre

2021 m. liepos 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Kultūros komiteto išvažiuojamajame posėdyje į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą buvo aptarti teatro rekonstrukcijos darbai ir etapai, finansavimo ir strateginio veiklos planavimo klausimai.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastatai tvarkomi nuo 2005 m. Prieš tai pastatas buvo rekonstruotas 1981 m. pagal tuo laikotarpiu galiojusius statybos standartus ir normas. Nuo 2005 m. iki 2013 m. vykusi pastato rekonstrukcija buvo fragmentinė, atliekama pagal kasmet skiriamą finansavimą valstybės investicijų programoje, neturint bendro projekto.

Nuo 2017 m. rekonstrukcijos darbai pradėti vykdyti iš esmės. Projektas „Lietuvos nacionalinio dramos teatro renovacija ir modernizavimas“ apėmė viso atnaujinto pastato ir jo funkcijų viziją:

  1. Pastatyti naują Mažąją salę ir Studiją, įrengti repeticijų erdves.
  2. Atverti pastatą miesto gyventojams ir svečiams ne spektaklių metu, įrengiant kavines, restoranus ir lauko terasas.
  3. Pertvarkyti viso pastato erdves pagal funkcijas, atskiriant ir sugrupuojant erdves skirtas repeticijoms, žiūrovams, gamybos darbams ir administracijai.
  4. Teikti žiūrovams kokybiškas paslaugas (sutvarkant pastato šildymo, vėdinimo sistemas, sanitarinius mazgus ir kavines).

Pažymėtina, kad Lietuvos nacionalinis dramos teatras – viena iš nacionalinių institucijų, atstovaujanti Lietuvos valstybei užsienyje, todėl funkcionalaus ir reprezentatyvus nacionalinio teatro pastatas yra viena iš esminių sąlygų tiek priimant teatro svečius, tiek įgyvendinant bendrus projektus.

Po rekonstrukcijos vienu metu spektaklius galima bus rodyti trijose salėse – Didžiojoje, Naujoje ir Mažojoje, kurios iš viso talpins virš 1000 žiūrovų. Teatras įveiklins savo erdves, pritaikys judėjimo negalią turintiems žmonėms, taps patrauklia viešąja erdve miestiečiams ir svečiams, kurie galės apsilankyti kavinėse ir ne spektaklių metu.

Išvažiuojamojo posėdžio metu aptartas Lietuvos nacionalinio dramos teatro finansavimo klausimas. Teatro direktorius Martynas Budraitis atkreipė dėmesį, kad formuojant finansavimą, Lietuvos nacionalinis dramos teatras nedalyvauja derybų procese, o strateginio veiklos dokumento rengimas tampa neefektyvus. Atsižvelgiant į išdėstytus argumentus, Komitetas bendru sutarimu nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos kultūros ministeriją, prašant nurodyti vertinimo kriterijus, kuriais remiantis yra skiriamas nacionalinėms įstaigoms – asignavimo valdytojoms finansavimo dydis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą