Studijos

Seimo Kultūros komitetas išvažiuojamojo posėdžio metu lankėsi Kaune  

2021 m. gruodžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Gruodžio 10 d. Seimo Kultūros komitetas lankėsi „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ būstinėje Kaune. Viešosios įstaigos „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė pristatė suformuotą aštuonių teminių dalių „Kaunas 2022“ kultūrinę programą, atskleidė didžiuosius kitų metų renginius, jų idėjas ir vertybes. Tikimasi, kad tai bus naujo veiksmo ir idėjų kupinas etapas ne tik miestui, valstybei, bet ir pritrauks tarptautinių bendruomenių dėmesį.

2022 m. numatomi trys didieji renginiai, o kiekvieną savaitgalį iš 52 bus suteikta galimybė tarptautiniams renginiams: planuojama Kauno bienalė, Marinos Abramovič, Yoko Ono parodos, Tarptautinė laimės diena, Tarptautinė Kauno literatūros savaitė, Oskaro Koršunovo spektaklis ant vandens ir kt.

V. Vitkienė pažymėjo, kad sausio mėnesį į Lietuvą pirmą kartą atvyksta pasaulyje pripažintas litvakiškas šaknis turintis kūrėjas iš Pietų Afrikos Viljamas Kentridžas (William Kentridge). Jo paroda „Tai, ko nepamename“ ( „That Which We Do Not Remember“) visus metus veiks Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Kultūros komiteto nariai teiravosi kitų 2022 m. Europos kultūros sostinių miestų – Ešo prie Alzeto (Esch sur Alzatte, Liuksemburg) ir Novi Sado (Serbija) bendradarbiavimu, taip pat gerosios patirties perdavimu 2023 m. Europos kultūros sostinei Elefsinai (Graikija). „Kaunas 2022“ vadovė  patikino, kad vyksta nuolatiniai mainai ir bendradarbiavimas ne tik su 2022 m. Europos kultūros sostinėmis, bet ir intensyvus patirčių dalijimasis su 2024 m. Europos kultūros sostinės – Tartu (Estija) komanda.

Kultūros komiteto nariai išvažiuojamojo posėdžio metu susitiko su Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovais ir architektais dėl Kauno senamiesčio Vilniaus gatvės grindinio. Susitikimo metu buvo išklausyta informacija, išsakyti pasiūlymai ir galimi kompromisai dėl grindinio tvarkymo. Tiek savivaldybės, tiek Kultūros paveldo departamento atstovai akcentuoja, kad laiko nėra daug: sutvarkyti grindinio akmenis užtruks, o skubėti verčia artėjantys 2022-ieji, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

 

Daugiau informacijos apie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ galima rasti čia: https://kaunas2022.eu.

Parengė:

Kultūros komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6823

 

 

Nuotraukos aut.- Eglė Samsevičė

 

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą