Įvairenybės

Seimo komitetuose prasidėjo planuojamos žemės valdymo reformos svarstymai

Seimo komitetai pradėjo svarstyti Aplinkos ministerijos parengtus teisės aktų projektus, kuriais siūloma pradėti valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformą. 

Šiandien (birželio 1 d.) planuojamus Žemės įstatymo pakeitimus nagrinėjo Seimo Audito ir Aplinkos apsaugos komitetai.

Komitetų nariai išklausė įvairias nuomones dėl planuojamos reformos, kuria siekiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) pavaldumą perduoti Aplinkos ministerijai, dalį NŽT funkcijų perduoti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos bei naujai kuriamai (pertvarkant esamas) valstybės įmonei Žemės informacijos centrui (ŽIC), o 103 Lietuvos miestuose žemės valdymą patikėjimo teise perduoti 60 savivaldybių.

NŽT ne kartą yra išsakiusi savo vertinimą, kad tokia reforma, kokia numatyta / pristatoma šiuo metu, nėra tik vienos institucijos pertvarka. Tai yra kardinali ir skubota viso žemėtvarkos sektoriaus pertvarka.  

Šiuo metu Seimui pateiktuose teisės aktų projektuose yra daug spragų, neįvertinta daug labai svarbių aspektų. NŽT nuomone, pritarus siūlomiems pokyčiams žymiai padidės administracinė našta, gyventojams ir verslui bus sunkiau gauti paslaugas, neproporcingai pailgės daugelis procedūrų ir pan.

NŽT siūlo susipažinti su išsamiu esamų ir galimai būsimų (pagal svarstymui pateiktus teisės aktų projektus) pagrindinių žemėtvarkos procesų palyginimu

NŽT vertinimu, pritarus siūlomiems teisės aktų projektams, deklaruojami žemės administravimo reformos tikslai nebus pasiekti. Todėl NŽT, suvokdama žemėtvarkos reformos reikšmę, yra pasirengusi, bendradarbiaudama su kitomis suinteresuotomis institucijomis, dalyvauti rengiant numatomai reformai įgyvendinti reikalingų teisės aktų projektus, kad būtų pasiekti visuomenės ir valstybės interesus atitinkantys tikslai.

Šią savaitę, penktadienį (birželio 3 d.), valstybinės žemės valdymo ir naudojimo reformos teisės aktų projektai taip pat bus svarstomi Seimo Kaimo reikalų komitete.

Pranešimą paskelbė: Aušrinė Lisauskienė, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos

Parašykite komentarą