Įvairenybės

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis: progresyvus ūkininkavimas aplenkia laiką

Priešjavapjūtinė savaitė pažangaus ūkininkavimo pavyzdžiais ir galimybėmis surenka gausias aktyviai ūkininkaujančių žmonių auditorijas – ieškoma sprendimų, kaip jau dabar žengti žaliuoju kursu, nepakenkiant produktų kokybei, nepabranginant jų vartotojams ir tvariai naudojant turimus išteklius.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis š. m. liepos 8 d. Juodpėnuose, Kupiškio r. dalyvavo diskusijoje „Tvaraus ūkio tinklas darniai sujungiantis produktyvų žemės ūkį ir aplinkos apsaugą. Biologinės įvairovės skatinimo sprendimai“. Tai vienas iš „BASF* Agroforumo’21 lauko dienos“ renginių, kurį būtų galima pavadinti ir „nuo lauko iki stalo“, nes diskusija, kurioje dalyvavo biologijos mokslų daktarė, zoologė dr. Grita Skujienė, BASF Verslo klientų vadybininkė Roma Laurinkienė, BASF „Tvarių ūkių tinklo“ narys Lietuvoje – ūkininkas Zigmantas Aleksandravičius, prasidėjusi „prie stalo“, vėliau persikėlė į laukus ir tęsėsi grįžus „iki stalo“.

Diskusijoje taip pat dalyvavo per 200 ūkininkų ir specializuotų įmonių atstovų. Ūkininkas Z. Aleksandravičius pristatė savo laukuose atliktus bandymus su žydinčių augalų juostomis. Tai BASF „Tvarių ūkių tinklo“ projektas, kuris žengia vienu žingsniu priekyje, kad rengiantis „Žaliojo kurso“ iššūkiams būtų sukaupta reikalinga patirtis.

Tenka apgailestauti, kad tokia kokybiška diskusija nesulaukė Žemės ūkio ministerijos atstovavimo. Gal daugiau dėmesio žemdirbiai sulauks Anykščių r. Paulinavos kaime liepos 9 d., kur UAB „Vaja farm“ atidarys naujai pastatytus pastatus, skirtus mėsiniams galvijams auginti ir liepos 10 d. Raseinių r. TIMAC AGRO renginyje, kur maždaug pusė tūkstančio ūkininkų diskutuos apie žemdirbiams svarbias inovacijas.

* BASF – chemijos pramonės įmonė, užimanti lyderės pozicijas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

 

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą