Įvairenybės

Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo didinti vilkų sumedžiojimo limitą

2020 m. sausio 30 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Kaimo reikalų komitetas, suprasdamas ūkininkų susirūpinimą dėl vilkų daromos žalos ūkiniams gyvūnams, sausio 29 d. kartu su atsakingų institucijų atstovais ir socialiniais partneriais aptarė vilkų valdymo rezultatus. Pagal Žemės ūkio ministerijos pateiktą informaciją, praėjusiais metais vilkai papjovė 1802 ūkinius gyvūnus. 2019–2020 m. medžioklės sezonui buvo nustatytas didžiausias per pastaruosius 15 metų vilkų sumedžiojimo limitas – 120, kuris buvo išnaudotas anksčiau nei pasibaigė leistinas medžioklės terminas. Limito išnaudojimas nepasibaigus medžioklės sezonui, ūkininkų teiginiai apie vilkų elgseną, kai vilkai vis dažniau ateina medžioti gyvūnų, esančių labai arti žmonių, rodo, kad vilkų populiacija padidėjusi. Komitetas siūlo vilkų sumedžiojimo limitą per 2020–2021 m. medžioklės sezoną  padidinti iki 150.

Posėdyje dalyvavusio Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto Zoologijos katedros docento Egidijaus Bukelskio teigimu, vilkų gausėjimą Lietuvoje lemia elninių gyvūnų gausėjimas, vilkų migracija iš Baltarusijos ir kitų teritorijų.

Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas sako, kad turėtų būti reguliuojama ne tik vilkų, bet ir elninių gyvūnų, kaip lengvos vilkų mitybinės bazės, gausa. Jis paragino Medžiotojų ir žvejų draugiją, taip pat Lietuvos ūkininkų sąjungą aktyviau registruoti net ir pavienius atvejus apie vilkų pasirodymus, jų padarytą žalą ūkininkams.

Komitetas vienbalsiai priėmė sprendimą siūlyti aplinkos ministrui vilkų sumedžiojimo per 2020–2021 m. medžioklės sezoną limitą padidinti iki 150.

Parengė

Rolandas Juknevičius

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto patarėjas

Tel.: (8 5) 239 6845

El. p. Rolandas.Juknevicius@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą