Įvairenybės

Seimo Kaimo reikalų komitetas: gyvulininkystės sektorius pavojingai traukiasi

 

Seimo Kaimo reikalų komitetas lapkričio 13 d. vykusiame posėdyje išklausė Žemės ūkio ministerijos informaciją apie Nacionalinės 2014–2020 metų gyvulininkystės sektoriaus plėtros programos įgyvendinimą. Nepaisant to, kad gausėja vidaus rinkos dalis, kurią sudaro lietuviška gyvulininkystės produkcija ir esama kai kurių kitų teigiamų pokyčių, apskritai gyvulininkystės sektorius pavojingai traukiasi. Gyvulininkystės produkcija pernai tesudarė 40 proc. šalies žemės ūkio produkcijos. Tuo tarpu Suomijoje, Danijoje, Airijoje šis rodiklis siekia 65–75 procentus. Didesnę dalį gyvulininkystės produkcijos nei Lietuva pagamina Lenkija, Estija ir Latvija. Ypač nerimą kelia karvių ir kiaulių skaičiaus mažėjimo mūsų šalyje tempai.

Komiteto nariai akcentavo, kad besitraukiantis gyvulininkystės sektorius kelia grėsmę dirvožemio kokybei, tuo pačiu ir galimybei daugiau suvartoti šalyje užaugintų grūdų ir kitų kultūrų gyvulių šėrimui ir taip kurti didesnę pridėtinę vertę žemės ūkyje. Tam tikrą įtaką gyvulių mažėjimui turi žemos gyvulininkystės produktų kainos, afrikinio kiaulių maro išplitimas, tačiau esama daug ir kitų trukdžių. Tai itin griežti aplinkosauginiai ir gyvulininkystės pastatų statybos reikalavimai, problemos veislininkystėje, taip pat ženklesnės paramos gyvulininkystės sektoriui stoka ir perdėtas paramos priemonių biurokratizavimas.

Kaimo reikalų komitetas numato minėtos programos įgyvendinimą kontroliuoti ir ateityje, kad esminiai poslinkiai gyvulininkystės srityje vyktų kur kas sparčiau.

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą