Įvairenybės

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija stiprina bendradarbiavimą su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba

2021 m. sausio 14 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Sausio 13 d. posėdyje Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, siekdama stiprinti bendradarbiavimą su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), išklausė informaciją apie šios organizacijos veiklą. LiJOT prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas pateikė komisijos nariams informaciją apie organizacijos vykdytus ir vykdomus projektus, kuriais įgyvendinamos LiJOT pagrindinės funkcijos – vienyti, atstovauti ir konsultuoti.

L. K. Vaičiakas pažymėjo, kad LiJOT 2020 m. teikė pasiūlymus būsimosios Vyriausybės programai, priėmė rezoliuciją dėl Astrave statomos Baltarusijos atominės elektrinės, taip pat rezoliuciją dėl jaunimo teisių užtikrinimo Lietuvoje, išsakė pozicijas dėl pilietinės erdvės mažėjimo Vidurio ir Rytų Europos šalyse ir partnerystės Lietuvoje įteisinimo. Šiuo metu jaunimas ruošia rezoliucijas dėl jaunimo įgalinimo, savivaldybių jaunimo organizacijų tarybų veiklos modelio, jaunimo savanorystės ir jaunimo psichikos sveikatos padėties Lietuvoje.

Komisijos nariai pasidžiaugė tokia aktyvia LiJOT veikla ir jos indėliu formuojant jaunimo politiką, taip pat buriant jaunimo organizacijas; domėjosi, su kokiais iššūkiais jaunimo organizacijos susiduria dabartiniu metu pandemijos kontekste, linkėjo ambicingai siekti didesnio jaunų žmonių įtraukimo į nevyriausybinių organizacijų veiklą.

LiJOT – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, šiuo metu vienijanti 71 nacionalines jaunimo organizacijas ir savivaldybių jaunimo organizacijų tarybas.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą