Sportas

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė siekiui didinti aukšto meistriškumo sporto finansavimą ir pasisakė už loterijų organizatorių privalomos skirti paramos naikinimą

2021 m. spalio 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šiandien posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Loterijų įstatymo ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimams (XIVP-825, XIVP-826), kuriais siekiama supaprastinti loterijų apmokestinimo sistemą atsisakant šiuo metu galiojančio modelio, kai loterijų organizatoriai privalo skirti paramą labdaros ir paramos gavėjams. Pakeitimais taip pat siekiama didinti aukšto meistriškumo sporto finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų. Išvadą Seimui dėl įstatymų projektų dar turės pateikti pagrindinis Biudžeto ir finansų komitetas.

Seimo narių grupės inicijuotais įstatymų projektais siūloma naikinti privalomą pareigą loterijų organizatoriams 8 procentus nuo išplatintų loterijos bilietų vertės skirti paramai ir atitinkamai nustatoma, kad loterijų ir lošimų mokesčio bazei yra taikomas ne 5 procentų, o 13 procentų mokesčio tarifas.

Padidinus įplaukas į valstybės biudžetą, papildomos lėšos būtų skiriamos aukšto meistriškumo sportui finansuoti, įskaitant Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK) bei Lietuvos paralimpiną komitetą (LPK). Gaunant pajamas iš valstybės biudžeto, o ne tiesiogiai iš loterijų organizatorių skiriamos paramos, būtų užtikrinama LTOK ir LPK finansinė atskaitomybė, pajamų stabilumas ir skaidrumas.

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą