Sportas

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė aiškesnį ir efektyvesnį fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto finansavimą nustatantiems Sporto įstatymo pakeitimams

2021 m. gruodžio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija pritarė Vyriausybės inicijuotiems Sporto įstatymo pakeitimams (XIVP-533), kuriais siekiama patikslinti šiuo metu įstatyme nustatytą reglamentavimą ir įtvirtinti aiškesnį ir efektyvesnį fizinio aktyvumo bei aukšto meistriškumo sporto finansavimą.

Vyriausybės pateiktu Sporto įstatymo projektu įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas, kuriuo teismas nusprendė, kad Vyriausybės ir Seimo konstitucinę teisę rengti ir tvirtinti valstybės biudžetą nepagrįstai apriboja įstatyme įtvirtinti fiksuoti dydžiai nuo akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką bei loterijų ir azartinių lošimų mokesčio,  o nepanaudotos Sporto rėmimo fondo lėšos biudžetiniams metams pasibaigus, turi būti grąžinamos į biudžetą.

Įstatymo projekto iniciatoriai siūlo įsteigti Sporto registrą ir vykdyti valstybės sporto stebėseną bei priimti duomenimis grįstus sprendimus.

Komisija pritarė Seimo narių grupės pateiktiems pasiūlymams, kuriais iš dalies atsižvelgiama į kai kurių sporto organizacijų esminius pasiūlymus ir numatoma galimybė finansuoti nacionalines fizinio aktyvumo programas, taip pat  sporto klubus, kurie dalyvauja sporto šakų federacijų veikloje ir atitinka kitus reikalavimus.

Bene svarbiausias planuojamas pokytis, kuriam komisija pritarė, – naujos biudžetinės įstaigos, kuri įgyvendintų valstybės sporto politiką ir vykdytų viešojo administravimo funkcijas, steigimas. Ši Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldi įstaiga perimtų Švietimo mainų paramos fondo bei viešosios įstaigos „Centrinė projektų valdymo agentūra“ vykdomas funkcijas, susijusias su sporto projektų finansavimo Sporto rėmimo fondo lėšomis administravimu. Įstaiga, kuri galimai galėtų vadintis „Lietuvos sporto agentūra“, turėtų pradėti veikti nuo ateinančių metų liepos 1 d.

Šiems ir kitiems siūlomiems pokyčiams komisija pritarė bendru sutarimu.

Įstatymo projektą dar turės svarstyti pagrindinis Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą