Politika ir teisė

Seimo ir Kanados Bendruomenių rūmų užsienio reikalų komitetų vadovai aptarė svarbiausius tarptautinės politikos ir dvišalių santykių klausimus

2020 m. gruodžio 17 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gruodžio 16 d. įvyko Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio ir Kanados Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų ir tarptautinių santykių plėtros komiteto pirmininko Sveno Spengemano (Sven Spengemann) nuotolinis susitikimas.  

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Ž. Pavilionio iniciatyva įvykusio vaizdo pokalbio metu aptarti aktualiausi mūsų regionui ir Kanadai klausimai.

Susitikimo metu akcentuota, kad bendras vertybinis baltarusių tautos pilietinės laisvės kovos, reformų keliu einančios Ukrainos, politinių procesų Moldovoje, NATO narystės siekiančio Sakartvelo ir Rusijos įtakos visuose procesuose Rytų partnerystės šalyse vertinimas leidžia gilinti Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimą siekiant bendrų tikslų globalioje tarptautinėje politikoje. Transatlantinių ryšių stiprinimui buvo skirta didžioji pokalbio dalis, aptariant ne tik naujosios JAV administracijos įsipareigojimą glaudinti santykius su savo partneriais, bet taip pat pabrėžiant, kokia svarbi transatlantinių santykių dalyvė yra Kanada.

Ž. Pavilioniui padėkojus už aktyvų Kanados įsitraukimą į mūsų regiono saugumą ir gynybą stiprinančias iniciatyvas, S. Spengemanas patikino, kad šis įsitraukimas, kaip ir domėjimasis Europos Sąjungos reikalais, išlieka svarbiu klausimu Kanados užsienio politikoje.  

Pirmininkai sutarė, kad reguliarus tarptautinės politikos aktualijų aptarimas prisidėtų prie Lietuvos ir Kanados santykių gilinimo, taip pat pozicijų tarptautinėje bendruomenėje stiprinimo.

Ž. Pavilionis pakvietė S. Spengemaną dalyvauti 2021 m. kovo 22 d. rengiamoje Konstantino Kalinausko konferencijoje, skirtoje baltarusių tautos laisvės kovai. Pokalbio metu buvo akcentuota, kad 2021 m. Lietuva ir Kanada žymės 30-ies metų valstybių dvišalių santykių atkūrimo sukaktį, todėl ta proga buvo išakytas lūkestis svečią pasveikinti Lietuvoje kitąmet vyksiančiuose tarptautinės politikos forumuose.

Parengė

Seimo kanceliarijos Užsienio reikalų komiteto biuro patarėja

Inga Milašiūtė, tel. (8 5) 239 6799, el. p. inga.milasiute@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą