Politika ir teisė

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė: Rusijos režimas ir karo nusikaltėliai turi sulaukti griežčiausio atsako

2022 m. balandžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė- Mikulėnienė susitiko su Europos Parlamento vicepirmininku Otmaru Karu. (Othmar Karas). Politikai kartu lankėsi ukrainiečių registracijos centre Vilniuje, bendravo su ten dirbančiais įvairių institucijų atstovais, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir kitų nevyriausybinių organizacijų savanoriais, taip pat su nuo karo bėgančiais ir į Lietuvą tik ką atvykusiais ukrainiečiais.

„Ukrainiečių pasakojimai registracijos centre Vilniuje palietė iki širdies gelmių. Karo siaubas ir visiškas agresoriaus nužmogėjimas, kurio pavyzdžius matome ir apie kuriuos girdime, neleidžia likti abejingais. Rusijos režimas ir karo nusikaltėliai turi sulaukti griežčiausio atsako už savo veiksmus. Kuo daugiau atstovų iš Vakarų pasaulio atvyksta ir pamato Rusijos agresijos paveiktų žmonių likimus, tuo lengviau  sklinda žinia, su kokio masto tragedija šiuo metu susiduria Ukraina ir jos žmonės“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Įspūdinga tai, ką pamačiau, ir tai, kaip Lietuva ir kitos Baltijos šalys padeda Ukrainai ir jos žmonėms“, – po apsilankymo ukrainiečių registracijos centre Vilniuje kalbėjo O. Karas. 

Susitikimo metu Europos Parlamento vicepirmininkas O. Karas pabrėžė, kad susidūrus su šiuo beprecedenčiu karu, kaip niekad reikalinga Europos Sąjungos (ES) vienybė ir solidarumas plečiant sankcijų Rusijai paketus, siekiant ES energetinės nepriklausomybės.

„Balandžio 7 d. Europos Parlamento rezoliucija, smerkianti agresyvius Rusijos režimo veiksmus Ukrainoje ir raginanti nedelsiant taikyti visišką Rusijos naftos, anglies, branduolinio kuro ir dujų importo embargą, visiškai atsisakyti „Nordstream 1“ ir „Nordstream 2“ ir pateikti planą, kaip trumpuoju laikotarpiu ir toliau užtikrinti ES energijos tiekimo saugumą, sulaukė palaikymo iš 93 proc. Europos Parlamento narių. Rezoliucija nėra teisiškai įpareigojanti, bet parodo Europos vienybę, ryžtą ir kryptį, kuria turime eiti“, – pabrėžė Europos reikalų komiteto vadovė.

Europos Parlamento vicepirmininkas  išreiškė padėką Lietuvai, kuri pirmoji iš ES valstybių visiškai atsisakė rusiškų dujų importo.

„Noriu pabrėžti Lietuvos Seimo, Vyriausybės darbą, siekiant didesnės paramos dėl sankcijų ir kitų priemonių, kurios galėtų padėti Ukrainai kovoje už savo laisvę. Šiuo nelengvu laikotarpiu džiugina, kad  Lietuvos visuomenė yra ypatingai susitelkusi, jog padėtų karo pabėgėliams – Lietuvos žmonės ukrainiečiams atveria savo namų duris, įmonės siūlo nemokamas paslaugas, o įvairių iniciatyvų pagalba jau surinkta dešimtys milijonų eurų“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Susitikimo metu parlamentarai kalbėjo ir apie Konferencijos dėl Europos ateities rezultatus. Europos Parlamento vicepirmininkas O. Karas akcentavo, kad ES kartu su nacionaliniais parlamentais turi išlaikyti glaudų ryšį su piliečiais, o įgyvendinant piliečių pateiktas iniciatyvas, stiprinti bendrą saugumo ir gynybos politiką, siekti tvirtesnės ekonomikos, gilesnės bendrosios  rinkos, didesnio socialinio teisingumo, bendradarbiavimo švietimo srityje, demokratijos stiprinimo.  

Pridedama Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova). 

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą