Įvairenybės

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija svarstys aktualius elektros energetikos klausimus

2022 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 23 d. posėdyje Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija (EDPK) svarstys įstatymų pataisas, kuriomis siekiama sugriežtinti nepriklausomų elektros tiekėjų veiklos reikalavimus ir sumažinti garantinio tiekimo tarifą.

Elektros energetikos ir Energetikos įstatymų pakeitimais siekiama išvengti rugpjūtį įvykusios situacijos, kai, išaugus elektros kainoms rinkoje, vienas didžiausių tiekėju buvęs „Perlas Energija“ pranešė negalįs tiekti elektros klientams fiksuota kaina. Vėliau bendrovė paskelbė ir apie nutraukiamą veiklą. Įstatymų pakeitimuose nurodyta, kad pradėti elektros tiekimo veiklą norinčios bendrovės privalės būti susiplanavusios, kaip valdys rizikas, taip pat turėti bent pusės įstatinio kapitalo dydžio nuosavą kapitalą. Minėtų įstatymų pataisos numato ir garantinio tiekimo koeficiento buitiniams vartotojams sumažinimą nuo 1,25 iki 1,15.

EDPK posėdyje taip pat aptars ir kitą Lietuvos gyventojams aktualų klausimą –  nutolusių vėjo elektrinių nuomos gyventojams galimybes. „Esant sudėtingai ir nenuspėjamai situacijai energetikos rinkoje, reikia ieškoti būdų, kaip tapti energetiškai sumaniais ir sutaupyti“, – pabrėžia EDPK pirmininkas Justinas Urbanavičius. Galimybė išsinuomoti vėjo elektrinės dalį yra papildoma alternatyva tiems, kas šiuo metu neturi atliekamų pinigų investicijai į, pavyzdžiui, saulės generaciją. Posėdyje klausimą pristatys AB „Ignitis grupė“ atstovai.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą