Įvairenybės

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija aiškinsis dėl elektros kainų Lietuvoje

2021 m. gegužės 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija gegužės 12 d., trečiadienį, posėdyje aiškinsis dėl prekybos elektra iš trečiųjų šalių pokyčių po Astravo AE paleidimo ir jų įtakos elektros kainai Lietuvoje.

Komisija posėdį rengia reaguodama į Energetikos ministerijos pranešimą, kad šiuo metu Latvijos ir Estijos vienašališkai taikoma prekybos elektra iš trečiųjų šalių metodologija ne tik neužkardo nesaugios Baltarusijos atominėje elektrinėje pagamintos elektros patekimo į Lietuvos rinką, bet ir dirbtinai sukelia elektros kainas Lietuvoje.

Tai, Energetikos ministerijos vertinimu, Lietuvos vartotojams papildomai gali kainuoti apie 100 mln. eurų per metus.

Energetikos ministerija, kuri tarpininkaujant Europos Komisijai (EK) šiuo metu derasi su Latvija ir Estija dėl naujos trišalės prekybos elektra iš trečiųjų šalių metodikos, laikosi pozicijos, kad Latvijos ir Estijos dabar vienašališkai taikoma metodologija taip pat trikdo Europos Sąjungos vidaus prekybą, suteikdama privilegiją prekybai elektra iš trečiųjų šalių. Tai atsitinka dėl realių ir deklaruojamų Lietuvos-Latvijos elektros jungčių pralaidumų skirtumo. Pagal minėtas taisykles deklaruojant dideles importo iš Rusijos į Latviją apimtis, reikia rezervuoti Lietuvos-Latvijos elektros jungčių pralaidumus, kurie realiai nebūna panaudojami.

Lietuvos ir Estijos elektros prekybos rinkos dalyviai dėl to patiria nuostolius ir jau kreipėsi į Europos Komisiją, ragindami greičiau surasti bendrą EK ir Baltijos šalių sprendimą dėl trišalės metodologijos.

Energetikos ir darnios plėtros komisija į posėdį kviečia Energetikos ministerijos, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, elektros prekybos rinkos dalyvius.

Posėdžio pradžia – 13 val., posėdis bus tiesiogiai transliuojamas internetu.

Po posėdžio Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) numatomi posėdžio dalyvių komentarai žiniasklaidai. Planuojamas laikas – 14.45 val. Komentarai taip pat bus transliuojami internetu.

Kontaktams:

Seimo kanceliarijos patarėja

Rūta Bėčiūtė, tel. (8 5) 239 6813, e. p. ruta.beciute@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą