Įvairenybės

Seimo Ekonomikos komitetas kreipėsi į atsakingas institucijas, prašydamas pateikti informaciją dėl susiklosčiusios situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje

2022 m. rugpjūčio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, skubiai reaguodamas į susiklosčiusią situaciją nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje ir atsižvelgdamas į tai, kad 2022 m. rugpjūčio 5 d. nepriklausomas elektros energijos tiekėjas UAB „Perlas Energija“ savo vartotojams pranešė, kad naikina su vartotojais sudarytose elektros energijos tiekimo sutartyse nustatytus fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams nuo 2022 m. rugsėjo 5 d. taikys tiesiogiai su birža susietą elektros energijos kainos planą, pirmadienį kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą, Vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir Energetikos ministeriją, prašydamas skubos tvarka pateikti informaciją Seimo Ekonomikos komitetui pagal žemiau nurodytus klausimus:

  1. Ar toks vienašališkas sudarytų elektros energijos tiekimo sutarčių pakeitimas yra teisėtas ir atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus?
  2. Kas ir kaip kompensuos nuostolius vartotojams, patirtus dėl nepriklausomo elektros energijos tiekėjo UAB „Perlas Energija“ veiksmų?
  3. Kokių teisinių veiksmų turėtų skubiai imtis nepriklausomo elektros energijos tiekėjo UAB „Perlas Energija“ vartotojai, siekdami apginti savo teises, jei jie:

3.1) nori nutraukti turimą elektros energijos tiekimo sutartį su UAB „Perlas Energija“;

3.2) nepritaria pasiūlytam elektros energijos tiekimo sutarties pakeitimui, tačiau nenutraukia sutarties su UAB „Perlas Energija“?

4. Ar UAB „Perlas Energija“ vartotojai turės galimybę apginti savo teises ir gauti elektros energiją tomis pačiomis sąlygomis, kokios buvo numatytos sutartyse, sudarytose su UAB „Perlas Energija“?

5. Ar esamas teisinis reguliavimas pakankamas užtikrinant vartotojų interesus ir kokios papildomos priemonės padėtų išvengti panašių situacijų ateityje?

Gavus atsakingų institucijų atsakymus neatmetama galimybė sušaukti neeilinį Ekonomikos komiteto posėdį ir parlamentinės kontrolės tvarka apsvarstyti susiklosčiusią situaciją.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą