Įvairenybės

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija siūlo mažinti administracinę naštą gyventojams dėl paveldimo miško

2022 m. rugsėjo 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo bendru sutarimu pritarė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos narės Rimos Baškienės teiktam Miško įstatymo pakeitimui. Juo siekiama supaprastinti dokumentų išdavimo procedūras ir sumažinti administracinę naštą paveldint mišką.

Šiuo metu tvarkant miško paveldėjimo klausimus būtina gauti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio skyriaus (pagal sklypo buvimo vietą) pažymą, įrodančią, kad bendras priklausančio miško plotas neviršija Miškų įstatymo nustatyto didžiausio leistino ploto ir už ją sumokėti atitinkamo dydžio valstybės rinkliavą. Tuo tarpu tvarkant žemės paveldėjimą tokių pažymų pristatyti nereikia.

„Visada pasisakiau už racionalų ir greitą problemų sprendimą bei biurokratijos mažinimą. Nacionalinės žemės tarnybos specialistų pastebėjimas, kad papildomos pažymos nesprendžia jokios problemos, o tik apsunkina paveldėjimo įteisinimo procedūras, paskatino tobulinti Miškų įstatymą ir suderinti teisinį reguliavimą su dabar galiojančiu Žemės ūkio paskirties įstatymu“, – sako parlamentarė R. Baškienė.

Tikimasi, kad šis įstatymas po svarstymo komitetuose ir Seime dar šiemet bus priimtas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą