Verslas

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija rengia spaudos konferenciją dėl gilėjančių socialinių ir ekonominių problemų Lietuvoje

2022 m. gegužės 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Ketvirtadienį Seimo Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ rengia spaudos konferenciją, kurios metu bus aptariamos Lietuvoje vis labiau gilėjančios socialinės ir ekonominės problemos, valstybinių ir tarptautinių institucijų prognozės šalies ateičiai. 

„Maisto kainų infliacija tarp kitų Europos Sąjungos šalių pas mus yra didžiausia, siekia beveik 18 proc., o didėjančios degalų kainos brangina gamybą ir paslaugas. Infliacija Lietuvoje tiesiog muša rekordus ir  pirmaujame tarp Europos Sąjungos valstybių narių, o pagal BVP augimą – rikiuojamės Europos dugne. Natūraliai kyla klausimas, kur valdantieji veda Lietuvą? Kokią valstybę matysime po metų, po dviejų?“ – klausia Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius.

Pasak parlamentaro, Valstybės kontrolės, Lietuvos banko, Europos Komisijos pateiktose išvadose konstatuojama, kad valdantieji nėra numatę priemonių, siekiant mažinti  šiųmetinių valstybės sektoriaus išlaidų lygio mažėjimą 2023–2025 metais, taip pat pasigendama ne tik informacijos, bet ir konkrečių veiksmų dėl prisiimtų įsipareigojimų didinti darbo užmokestį švietimo ir sveikatos sričių darbuotojams, krašto apsaugai skiriamą BVP dalį.

Plačiau apie tai bus aptariama spaudos konferencijoje, kuris vyks gegužės 26 d. 9.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje (II rūmai). Ją numatoma transliuoti tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą