Verslas

Seimo Audito komitetas: naujos ES finansinės perspektyvos investicijos privalo būti panaudotos efektyviai ir duoti maksimalią naudą visuomenei

2022 m. balandžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Audito komiteto posėdyje, nuotoliniu būdu vykusiame balandžio 13 d., pradėtas svarstyti parlamentinės kontrolės klausimų ciklas dėl Europos Sąjungos (ES) paramos skyrimo ir panaudojimo.

Finansų ministerijos atstovai komiteto nariams pristatė informaciją apie 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos lėšas Lietuvai. Pagal Partnerystės sutartį iš penkių fondų numatyta investuoti beveik 6,35 mlrd. eurų. Papildomai Lietuva prisidės 1,7 mlrd. eurų nacionalinio kofinansavimo lėšomis, todėl bendra investicijų apimtis bus apie 8 mlrd. eurų. Pristatymo metu taip pat apžvelgti 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos lėšų paskirstymo prioritetai ir tikslai.

Pristatydami Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ investicijas, Finansų ministerijos atstovai akcentavo, kad šio plano vertė yra 2,225 mlrd. eurų, o finansavimo laikotarpis tęsis iki 2026 m. III ketvirčio. Lietuva pagal šį planą, yra įsipareigojusi pasiekti 191 rodiklį, o numatytas investicijas planuota skirti svarbiausioms reformoms švietimo, sveikatos, viešojo sektoriaus, mokslo ir inovacijų bei socialinės aprėpties srityse.

Apibendrindami Audito komiteto posėdyje svarstytą klausimą, Valstybės kontrolės ir Finansų ministerijos atstovai apžvelgė rizikas, kilusias dėl 2014–2020 m. ES investicijų panaudojimo, taip pat pristatė pasirengimą naujos ES finansinės perspektyvos tikrinimams atlikti.

„Ypač svarbu, kad visos suinteresuotos institucijos, tarp jų ir audito, užtikrintų veiksmingą šių lėšų paskirstymą, efektyvų jų panaudojimą, koordinuotą priežiūrą ir tinkamą atsiskaitymą už pasiektus rezultatus. Turime siekti, kad šių investicijų skirstymo startas ir tolesnis jų panaudojimas vyktų sklandžiai, todėl Audito komitetas vykdys periodinę šių lėšų panaudojimo ir rodiklių pasiekimo stebėseną, – sako Audito komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis.

Audito komitetas tęs šių klausimų nagrinėjimą, ypatingą dėmesį kreipdamas ES lėšų panaudojimo tempui, pasiektiems tarpiniams rezultatams, eigoje kylančioms rizikoms dėl šių lėšų panaudojimo, rodiklių ir rezultatų pasiekimo investicijų ir reformų lygmeniu. 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Audito komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis

Tel. (8 5) 239 6736, el. p. zigmantas.balcytis@lrs.lt

 

 

Parengė

Seimo Audito komiteto biuro vyriausioji specialistė Aurita Buragienė

Tel. (8 5) 239 6896, el. p. aurita.buragiene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą