Politika ir teisė

Seimo Ateities komitetas kviečia į forumą „Savivalda ir Respublikos ateitis“

2021 m. gegužės 4 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Ateities komitetas gegužės 5 d., trečiadienį, 17 val. kviečia į dar vieną neformalaus ateities forumo „Lietuvos intelektualinio savarankiškumo“ virtualią diskusiją savivaldos ir Respublikos ateities klausimais.

Jau 10-ajame forume diskutuosime, ar Lietuvoje veikianti savivaldos sistema leidžia lietuviams būti ir jaustis savo krašto bei savo valstybės šeimininkais, ar sistema visiškai atitinka visuomenės lūkesčius. Kaip lietuviškoji savivalda atrodo Europos Sąjungoje veikiančių savivaldos modelių kontekste ir kaip ši sistema galėtų būti keičiama, kad lietuviai pajustų bendrų reikalų svarbą ir svorį?

Diskusijoje dalyvaus ir atsakymų į klausimus ieškos Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas prof. dr. Egidijus Kūris, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doc. dr. Mažvydas Jastramskis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto tyrėja dr. Jogilė Ulinskaitė, Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Antanas Kulakauskas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto prodekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doc. dr. Vaidotas Vaičaitis, buvęs Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis ir kiti forumo dalyviai. Diskusiją moderuos Ateities komiteto pirmininkas prof. Raimundas Lopata.

„Lietuvos intelektualinio savarankiškumo“ forumą inicijuoja Seimo Ateities komitetas. Besidominčius savivaldos ir Respublikos aspektais stebėti diskusiją maloniai kviečiame Seimo Youtube paskyroje. 

 

Ateities komiteto biuras

Tel. (8 5) 239 6950

El. p. ateitieskt@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą