Teisėsauga, kriminalai

Seimo Antikorupcijos komisija priėmė sprendimą atlikti valstybinio žirgyno veiklos skaidrumo tyrimą

2021 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Gegužės 12 d. Seimo Antikorupcijos komisija analizavo Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžios bendrovės „Lietuvos žirgynas“ veiklą. Posėdyje buvo aptariamos aplinkybės ir faktai, kurie verčia abejoti žirgyno vadovybės sprendimų skaidrumu ir efektyvumu siekiant, kad įmonė veiktų profesionaliai ir atsakingai.

Pažymėta, kad bendrovės veiklos principai reikalauja esminių sisteminių veiklos gerinimo sprendimų. Bendrovės priimamiems sprendimams galimai trūksta skaidrumo ir ŽŪM vaidmens koordinuojant ir kontroliuojant jos veiklą. Visa tai galėjo turėti įtakos žirgų pardavimui galimai per žemomis žirgų pardavimo kainomis bei galimai neskaidriai naudojantis išskirtinai vieno tarpininko paslaugomis. Paminėtos aplinkybės dėl galimai sąmoningo veikimo dirbtinai mažinant parduodamų žirgų kainą bei kiti išsamaus vertinimo ir tyrimo reikalaujantys faktai.

Antikorupcijos komisijoje buvo aptarta bendrovės valdybos veikla, jos formavimo principai ir kriterijai, konsultavimo sutartys bei ypač gausiai gaunamų pranešimų dėl netinkamos bendrovės veiklos nagrinėjimo rezultatai. Vienabalsiai sutarta, kad siekiant bendrovės veiklos skaidrumo ir atsakingo veikimo, būtinas žirgyno veiklos auditas.

„Šiandien bendrovės veikla nėra skaidri, todėl yra būtini sprendimai, paremti išsamiu visų aplinkybių ir faktų vertinimu. Bendrovės veikla turi būti grindžiama atvirumu ir sprendimų skaidrumu bei ŽŪM aktyviu dalyvavimu bendrovės veikloje užtikrinant, kad informacija apie bendrovės veiklą ir rezultatus būtų viešinama, o bendrovė veiktų pagal pripažintus gerojo valdymo principus. Valstybinio žirgyno veiklos laikotarpiu keitėsi ministrai ir politinės komandos, tačiau sisteminės problemos liko. Šiandien bendrovės veikla nėra pakankamai koordinuojama. Žemės ūkio ministerija turi įvertinti bendrovės „Lietuvos žirgynas“ vadovų ir (ar) valdybos narių veiksmus ar neveikimą dėl ko galėjo būti padaryta žala ir priimti sprendimus dėl tokios žalos atlyginimo“, – sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.

Įvertinusi turimą informaciją ir matydama nesprendžiamas sistemines problemas, komisija priėmė sprendimą sudaryti laikinąją tyrimo grupę ir pradėti tyrimą, kurio metu būtų įvertinta, kaip yra vykdoma valstybės valdomų bendrovių kontrolė, ar užtikrinamas valdybų formavimo skaidrumas ir identifikuotos teisinio reglamentavimo spragos, tai pat vertinama kita tyrimui svarbi informacija.

Komisijos pirmininkas

Algirdas Stončaitis, tel. (8 5) 239 6648 el. p. algirdas.stoncaitis@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą