Politika ir teisė

Seime rengiama diskusija – kaip ir kuo galime padėti bendruomeninėms organizacijoms

Gruodžio 8 d. (trečiadienį) Konstitucijos salėje (Seimo I r.) Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos iniciatyva rengiama diskusija „Bendruomeninių organizacijų vystymas plečiant pilietinės visuomenės galias“, skirta Tarptautinei savanorių dienai paminėti. Renginį globoja frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė ir frakcijos seniūnės pirmoji pavaduotoja Guoda Burokienė.

„Pandemija atskleidė – kur valstybė bejėgė, ten didelius darbus nudirba aktyvios bendruomenės, savanoriai. Tačiau jų indėlis nėra vertinamas. Tad ką turime padaryti, kad žmonės nenusiviltų?“ – klausia LVŽS frakcijos seniūnė A. Norkienė.

Diskusijoje ketinama aptarti, ko trūksta, kad pavyktų sugrąžinti gyventojus, ypatingai jaunimą, į nedidelius miestelius ar kaimus, kokiu būdu sukurti darbo vietas išsilavinusiems žmonėms.

„Daugelį metų veikusi LEADER programa (viena iš Europos Sąjungos iniciatyvų, skatinančių vietos valdžios, verslo ir nevyriausybinio sektoriaus darbuotojų bendradarbiavimą) yra pagrindas, telkiantis bendruomenes. Todėl labai svarbu, kad finansavimas būtų užtikrintas ne tik žemės ūkiui, bet ir kaime kuriamiems alternatyviems verslams ar paslaugoms“, – įsitikinusi Seimo narė G. Burokienė.

Diskusijoje dalyvaus Prezidento kanceliarijos, Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, VšĮ Kaimo, verslo ir rinkų plėtros agentūros, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos, Kaimo ir miesto bendruomenių asociacijos, Vietos veiklos grupės atstovai.

Renginio pradžia 11 val.

Tiesioginę diskusijos transliaciją bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ (renginį internetu galite stebėti paspaudę šią nuorodą: TRANSLIACIJA).

 

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą