Teisėsauga, kriminalai

Seime patvirtintos veiksmingesnės priemonės kovai su pinigų plovimo nusikaltimais

Seime palaikymo sulaukė Teisingumo ministerijos siūlymas už pinigų plovimą baudžiamąją atsakomybę taikyti ne tik tais atvejais, kai turtas įgytas nusikalstamu būdu, bet ir tada, kai šis buvo gautas asmeniui dalyvaujant nusikalstamoje veikoje.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, pinigų plovimo nusikaltimų užkardymui svarbus visas kompleksas priemonių, todėl ministerija siūlo taikyti baudžiamąją atsakomybę už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą ir tada, kai asmuo, pavyzdžiui, įsigis turtą, siekdamas padėti kitam nusikalstamoje veikoje dalyvaujančiajam išvengti teisinių nusikalstamos veikos pasekmių. Be to, nuosavybės teisės apribojimas bus taikomas neribotai tiriant pinigų plovimo nusikaltimus, kurie priskirtini apysunkių nusikaltimų kategorijai.

Šiuo metu nuosavybės teisės apribojimo taikymo pratęsimo terminas, tiriant apysunkius pinigų plovimo nusikaltimus, negali būti ilgesnis nei 1-eri metai.

Įtvirtinant naują reglamentavimą, tikslinami Baudžiamasis ir Baudžiamojo proceso kodeksai.

Šios įstatymų nuostatos padės tinkamai įgyvendinti Europos Tarybos MONEYVAL komiteto pateiktas rekomendacijas Lietuvai, taip pat sėkmingai į nacionalinę teisę perkelti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl kovos su ES finansiniams interesams kenkiančiu sukčiavimu baudžiamosios teisės priemonėmis.

Pranešimą paskelbė: Dalia Milkevičienė, LR Teisingumo ministerija

Parašykite komentarą