Politika ir teisė

Seime lankysis Čekijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo komiteto narių delegacija

 

Rugsėjo 25–28 d. Lietuvoje lankysis Čekijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo komiteto narių delegacija, vadovaujama komiteto pirmininko Pavelo Fišerio (Pavel Fischer).

Rugsėjo 27 d., pirmadienį 10 val. svečiai susitiks su Seimo Užsienio reikalų komiteto ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais (A. M. Brazausko salė, Seimo I r.).

Vizito Lietuvoje metu Čekijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo komiteto nariai taip pat susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu (jeigu leis ministro darbotvarkė), vidaus reikalų viceministru Kęstučiu Lančinsku, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu generolu Rustamu Liubajevu, apsilankys Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kur bus supažindinti su neteisėtų migrantų bandymų kirsti sieną ypatumais ir migrantų apgyvendinimo sąlygomis. Taip pat numatyti neformalūs susitikimai su kitais aukštais Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų ministerijų ir Ministro Pirmininko komandos pareigūnais.

Čekija yra svarbi Lietuvos sąjungininkė kertiniais saugumo ir užsienio politikos klausimais. Tai pirmoji šalis, Lietuvai skyrusi finansinę pagalbą ginantis nuo Baltarusijos režimo hibridinio išpuolio pasinaudojant migrantais. Čekijos Senato Užsienio reikalų, gynybos ir saugumo komiteto pirmininkas P. Fišeris yra aktyvus Lietuvos rėmėjas tiek dėl hibridinės atakos iš Baltarusijos, tiek dėl spaudimo iš Kinijos.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą