Verslas

Seimas užtikrino didesnį verslo saugumą internete

Jau nuo kitų metų pradžios interneto verslams bus lengviau apginti teises prieš nesąžiningas interneto tarpininkavimo platformas ir paieškos sistemų teikėjus. Tokioms Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotoms pataisoms šiandien pritarė Seimas.

„Jau nuo naujų metų taps lengviau kovoti su tokia praktika, kai internetinio tarpininkavimo platformos ir interneto paieškos sistemos nesąžiningai elgiasi, siūlydamos savo paslaugas mažesniems verslams. Tokiais atvejais verslui užteks kreiptis vien tik į Konkurencijos tarybą dėl jų teisių pažeidimo. Taip bus užtikrinamos dar veiksmingesnės įmonių teisių gynimo priemonės“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Interneto verslai galės informuoti Konkurencijos tarybą apie jų teises pažeidžiančių interneto tarpininkavimo platformų ir paieškos sistemų elgesį, kai be įspėjimo atjungiama nuo platformos, neskaidriai taikomos preferencinės sąlygos ar neinformuojama apie galimą pašalinimą iš platformos.

Konkurencijos taryba nagrinės tokius skundus dėl pažeidimų ir taikys sankcijas. Be to, ji bendradarbiaus su kitų Europos Sąjungos valstybių narių priežiūros institucijomis, teiks joms pagalbą, atliekant tarpvalstybinio pobūdžio tyrimus, ir keisis informacija.

„Apginti savo teises internete veikiantiems smulkiesiems verslams bus paprasčiau, todėl tai skatins juos aktyviau vykdyti veiklą, išnaudojant visas internetinių platformų teikiamas galimybes. Be to, jiems bus pigiau ir lengviau kreiptis į priežiūros instituciją – Konkurencijos tarybą – nei tiesiai į teismą. Taip bus mažinama ir administracinė našta“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.

Konkurencijos tarybos atlikta elektroninių prekyviečių stebėsena parodė, kad Lietuvoje veikia arba paslaugas verslo klientams teikia bent kelios dešimtys internetinio tarpininkavimo platformų paslaugų ir interneto paieškos sistemų paslaugų teikėjų.

Šis įstatymas priimtas, įgyvendinant Europos Sąjungos reglamentą dėl verslo klientams teikiamų internetinių tarpininkavimo paslaugų sąžiningumo ir skaidrumo didinimo.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą