Verslas

Seimas svarstys siūlymus dėl „kredito atostogų“ suteikimo

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Andriaus Palionio pristatytas Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito ir Vartojimo kredito įstatymų pataisas (projektai Nr. XIIIP-4633, Nr. XIIIP-4634), kuriais siekiama įpareigoti nekilnojamojo turto kredito ir vartojimo kredito davėjus kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų mokėjimą, kai kredito gavėjo finansinė situacija pablogėja dėl nuo jo nepriklausančių aplinkybių.

Kaip pažymi projekto iniciatoriai, vartotojas gali susidurti su finansiniais sunkumais laiku mokėti kredito įmokas ne tik netekus darbo, tačiau ir kitomis nuo jo nepriklausančiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, sumažėjus jo pajamoms dėl prastovos, nepriklausančios nuo darbuotojo, nemokamų atostogų atveju ir pan.

Pagal šiuo metu galiojančias NT kredito davėjas privalo kredito gavėjo prašymu atidėti kredito įmokų (išskyrus palūkanas) mokėjimą, susidarius bet kurioms iš šių aplinkybių: nutrūksta kredito gavėjo santuoka; miršta kredito gavėjo sutuoktinis; kredito gavėjas ar jo sutuoktinis tampa bedarbiu; kredito gavėjas pripažįstamas nedarbingu arba iš dalies darbingu.

Kredito davėjas atidėjimą privalo taikyti bent iki 3 mėnesių (nėra draudžiama susitarti ir dėl ilgesnio termino).

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomas ypatingos skubos tvarka. Projektams svarstyti pagrindiniu paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Galutinis balsavimas dėl šio klausimo numatomas šiandien Seimo vakariniame posėdyje.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą