Studijos

Seimas svarstys siūlymą uždrausti dalyti kai kurių dvarų teritorijas

Kultūros ministras Simonas Kairys Seimui pristatė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-5370), kuriais siekiama įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas, sudarant sudarančias sąlygas dvarų nekilnojamojo kultūros paveldo valdytojams išsaugoti dvarų paveldo objektų teritorijų vientisumą.

Įstatyme siūloma įtvirtinti draudimą viešajam pažinimui ir naudojimui saugomo kultūros paveldo objekto – dvarų sodybų teritorijas ir jose esančius sklypus padalyti ir (ar) atidalyti į du ar daugiau žemės sklypų, išskyrus kituose įstatymuose nustatytus atvejus.

Taip pat numatoma įtvirtinti įstatyminę normą, nustatančią, kad specialiosios žemės naudojimo sąlygos taikomos ne tik valstybinių gamtinių rezervatų buferinės apsaugos zonose, bet ir valstybinių kultūrinių rezervatų buferinės apsaugos zonose.

„Gal bus kažkokių pavienių atvejų, kur naujai iniciatyvai gal bus šiek tiek daugiau reikalavimų ir nepatogumų, bet vis dėlto turime saugoti mūsų paveldą, dvarus, kad jie nebūtų išskaidyti, kad nebūtų pažeistas objekto vientisumas ir, bet kokiu atveju, tai yra žingsnis į priekį“, – sakė S. Kairys.

Projektui po pateikimo pritarė 114, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė du Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Kultūros komitetas. Projekto svarstymas Seimo posėdyje numatytas gegužės 11 d.

Valstybės kontrolės atlikto valstybinio audito ataskaitoje pažymima, kad apie 74 proc. dvarų sodybų nekilnojamojo kultūros paveldo objektų yra nevientisos teritorijos ir turi kelis valdytojus, todėl dėl jų skirtingų interesų ir finansinės padėties sunku priimti bendrus sprendimus dėl tvarkybos darbų.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą