Sportas

Seimas svarstys siūlymą suvienodinti sportininkų premijas už pasiekimus aukščiausio lygio varžybose

Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Paulius Baltokas Seimui pristatė Sporto įstatymo pataisų projektą Nr. XIVP-935, nustatant, kad asmenims, nepriklausomai nuo jų galios ar negalios, besivaržantiems aukščiausio lygio sportinėse varžybose, premijos būtų nustatomos lygiais pagrindais remiantis įstatyme jau dabar įvardytais sportinio varžymosi kriterijais, egzistuojančiais atitinkamame sporto varžybų range. Analogiškas nuostatas siūloma pritaikyti ir rentų sistemai.

Projektas teikiamas argumentuojant, kad šiuo metu galiojantis reglamentavimas nustato išankstines diskriminacines nuostatas skirtingas (ne)galias turinčių žmonių atžvilgiu ir neužtikrina objektyvaus ir skaidraus sportinių kriterijų naudojimo nustatant premijų dydžius ir rentas gaunančius asmenis.

„Siūlomi pakeitimai panaikintų įtvirtintą išankstinę diskriminaciją negalios pagrindu, kai asmenys pagal turimą negalią suskirstomi į skirtingo rango varžybas“, – pristatydamas projektą sakė Prezidento patarėjas P. Baltokas.

Tokiai nuomonei nepritarė Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė.

„Negaliu sutikti su šiuo teiginiu, nes olimpiada yra skirta visiems žmonėms. Joje dalyvauti gali įvairios galios ir negalios žmonės. Ne tik gali dalyvauti, tačiau ir dalyvauja, ir laimi aukso medalius. Tai, kas yra siūloma, yra siūloma ir toliau skirstyti į segreguotas žaidynes, kokias nors atskiras, žmonėms su negalia, kurios iš esmės yra netgi diskriminacinės sveikų žmonių atžvilgiu ir kažkaip labai norėtųsi iš Prezidentūros, iš tokios aukštos institucijos išgirsti šią žinutę, kad tai yra diskriminacija ir segregacija, o ne toliau, puoselėti ir girti, kad turime kaip nors priešintis sporto bendruomenei su žmonėmis su negalia. Tai yra supriešinimas“, – sakė M. Ošmianskienė.

Projektu siūloma keisti Sporto įstatymo 23 ir 25 straipsnius užtikrinant, kad asmenims, nepriklausomai nuo jų (ne)galios, besivaržantiems aukščiausio meistriškumo sportinėse varžybose, premijos būtų nustatomos lygiais pagrindais, remiantis įstatyme įvardytais sportinio varžymosi kriterijais egzistuojančiais atitinkamo rango varžybose. Taip pat siūloma nustatyti lygias sąlygas asmenims, nepriklausomai nuo jų turimos (ne)galios, skirti valstybines sportininkų rentas.

Pataisoms pritarė 98, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 14 Seimo narių. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas, papildomais paskirti Biudžeto ir finansų komitetas, Neįgaliųjų teisių komisija ir Jaunimo ir sporto reikalų komisija. Projektą siūloma svarstyti pavasario sesijoje. Šiuo klausimu nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą