Įvairenybės

Seimas svarstys siūlymą didinti priemokas už kompensuojamuosius vaistus

Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta Seimui pristatė Sveikatos draudimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-82), kuriomis siūloma didinti priemokas už kompensuojamuosius vaistus.

„Prezidentas siūlo patobulinti paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones padengimo sąlygas, tai yra nustatyti teisingą teisės gauti priemokos padengimą, kartelę, kuri šiuo metu nepakankama efektyvi skurdo mažinimo prasme ir neatitinka skurdo riziką patiriančių vaikų ir suaugusių su negalia ir senjorų faktinių pajamų“, – sakė S. Krėpšta.

Pasak vyriausiojo patarėjo, atsižvelgiant į tai, kad minimalių vartojimo poreikių dydis yra suprantamas kaip absoliutaus skurdo riba, vertinant pacientų mažiausias pajamas siūloma taikyti ne 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio ribą, kaip yra šiuo metu, bet 100 proc. atitinkantį pajamų dydį. Taip pat pajamas vertinti ne pagal praėjusių metų minimalų vartojimo poreikių dydį, bet pagal einamųjų metų faktinį absoliutaus skurdo lygį. 2021 metais šis lygis sieks 260 eurų.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų 2021 m. kovo 1 d.

Projektui po pateikimo pritarė 120, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė du Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti gruodžio 22 d. Bendru sutarimu šiuo klausimu nuspręsta kreiptis Vyriausybės išvados.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą