Teisėsauga, kriminalai

Seimas svarstys siūlymą atleisti Arvydą Daugėlą iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų

Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė Seimui pristatė nutarimo projektą, kuriuo šalies vadovas siūlo atleisti Arvydą Daugėlą iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Vyriausioji patarėja pranešė, kad ikiteisminis tyrimas teisėjo atžvilgiu pradėtas gavus informaciją, kad šių metų birželio 1 d. magistraliniame kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas A. Daugėla, pažeisdamas kelių eismo taisykles, vairavo automobilį būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Respublikos Prezidentas kreipėsi į Teisėjų tarybą patarimo.

Pasak J. Šovienės, Teisėjų taryba, atsižvelgdama į jai pateiktą medžiagą ir teisėjo A. Daugėlos poelgį, nusprendė, kad teisėjo elgesys – transporto priemonės vairavimas neblaiviam – negali būti pateisinamas ir toleruojamas ir konstatavo, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas A. Daugėla savo veiksmais pažeidė Teisėjų etikos kodekse įtvirtintus padorumo ir pavyzdingumo principus; savo elgesiu pažemino teisėjo vardą, pakenkė visos teismų sistemos autoritetui, visuomenės pasitikėjimui teismais.

„Respublikos Prezidento nuomone, teisėjo elgesys – transporto priemonės vairavimas neblaiviam – negali būti pateisinamas ir toleruojamas. Prezidento vardu Seimo prašau pritarti Prezidento teikimui ir atleisti iš pareigų teisėjo vardą pažeminusį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją A. Daugėlą“, – sakė J. Šovienė.

Už nutarimo „Dėl Arvydo Daugėlos atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų“ projektą Nr. XIVP-620 po pateikimo balsavo 97, prieš buvo vienas, susilaikė 10 Seimo narių. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą Seimo posėdyje siūloma svarstyti birželio 17 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą