Įvairenybės

Seimas svarstys komisijos siūlymą pritarti žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakymams į interpeliacijos klausimus

 

Seimas, apsvarstęs žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakymus į Seimo narių grupės interpeliaciją, sudarė komisiją, kuri siūlo pritarti ministro atsakymams (nutarimo „Dėl interpeliacijos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui“ projektas Nr. XIVP-1781).

Interpeliaciją žemės ūkio ministrui K. Navickui Seimo posėdyje pateikė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Kęstutis Mažeika, atstovaudamas 58 Seimo nariams. Seimo nariai ministro reikalavo pateikti atsakymus dėl Bendros žemės ūkio politikos strateginio plano rengimo; ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių (RRF) lėšų žemės ūkiui; žemės ūkio ministerijos vykdomos valstybės įmonių reorganizacijos; žemės ūkio ministerijos politikos pasekmės ištisoms žemės ūkio šakoms ir grėsmė dėl kokybiško, lietuviško, maisto tiekimo Lietuvos gyventojams.

„Ministras žadėjo sutelkti ministerijos biurokratus, tarnautojus, žemdirbių bendruomenę išskirtinai remti smulkiuosius ūkininkus, tačiau ta situacija, kuri buvo iki šiol, yra kaimo ir miesto priešinimas bei paskutiniu metu ypač išryškėjęs smulkiųjų ir stambiųjų žemdirbių priešinimas. Nėra smagu nuvažiuoti į kaimą, girdėti vien kritiką ir žodžius: „Kodėl jūs nieko nedarote?“ – sakė K. Mažeika.

Pristatydamas savo atsakymus į interpeliaciją K. Navickas nepritarė teiginiams apie žemdirbių ir miesto gyventojų supriešinimą: „Nemanau, kad skambus kai kurių žinomų ūkininkų iššūkis gerti vandenį iš melioracijos griovių ir siūlyti miesto gyventojams paragauti vandens iš savo miesto nuotekų valyklos padės miesto gyventojams pamilti ūkininkus. Nuo pirmos darbo minutės siekiau ir sieksiu, kad miesto gyventojų ir žemdirbių santykiai būtų darnūs ir tvarūs. Maisto kokybė atsiranda per trumpąsias maisto grandines, o tai yra viena iš priemonių stiprinti ryšį. Tai yra ir mano politinis prioritetas. Vartotojas, susitikęs su ūkininkais, per maistą visada atras bendrų sąlyčio taškų.“

Pasak ministro, švari, saugi, turtinta aplinka, saugus, įvairus gardus maistas yra mūsų visų tikslas ir nėra nieko smerktino, kad jo gilus aplinkosauginis išmanymas padeda surasti sprendimus. „Žemės ūkis nevyksta atskirai nuo žemės eko sistemų, nuo gamtos. Jei galime suderinti gamtos ir žmogaus interesus, jeigu žaliasis kursas gali padėti ūkininkams užsitikrinti ekonominį tvarumą, tai ir yra dėl ko kovojame. Mano politinės ambicijos žemės ūkyje nesibaigia aplinkosauga. Lietuvos žemės ūkis yra teisingame ir ambicingame permainų kelyje“, – sakė K. Navickas.

Iš 11 Seimo narių sudaryta komisija – Aistė Gedvilienė, Eugenijus Gentvilas, Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Jonas Gudauskas, Vidmantas Kanopa, Paulė Kuzmickienė, Kęstutis Mažeika, Arvydas Nekrošius, Andrius Palionis, Tomas Vytautas Raskevičius, Andrius Vyšniauskas – nusprendė pritarti žemės ūkio ministro atsakymams į Seimo narių grupės interpeliaciją. Sprendimą dėl komisijos siūlymo Seimas priims kitame posėdyje.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą