Teisėsauga, kriminalai

Seimas svarstys Apeliacinio teismo teisėjų kandidatūras

Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė Seimui pristatė šalies vadovo dekretus, kuriais siūloma pritarti Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Evaldo Gražio ir Vilniaus apygardos teismo teisėjos Vitalijos Norkūnaitės kandidatūroms į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigas.

Pasak J. Šovienės, E. Gražys turi daugiau nei 30 metų teisinio darbo patirtį, iš kurių 25 metus dirba teisėju. Kauno apygardos teisme jis nagrinėjo baudžiamąsias ir administracinių nusižengimų bylas. Duomenys apie pastarųjų trejų metų teisėjo gražią jurisdikcinę veiklą rodo, kad nors vidutinė teisėjo nagrinėtos bylos trukmė yra kiek ilgesnė už vidutinę bylos nagrinėjimo trukmę apygardos teisme, tačiau teisėjo nuosprendžiu stabilumo rodiklis yra absoliutus.

„Teisėją E. Gražį kolegos apibūdina kaip principingą, atsakingą, konstruktyvų, kruopštų, noriai besidalinantį savo žiniomis bei patirtimi. Teismo proceso metu E. Gražys yra dalykiškas, organizuotas ir operatyvus. Pretendentų į teisėjus atrankos komisiją pretendentą E. Gražį pripažino vienu tinkamiausių kandidatu į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus“, – sakė vyriausioji patarėja.

Kita Respublikos Prezidento teikiama pretendentė į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus – V. Norkūnaitė – turi 24 metų teisinio darbo stažą, iš kurių 19 metų dirbo teisėja. Vilniaus apygardos teisme ji nagrinėja baudžiamąsias ir administracinių nusižengimų bylas. J. Šovienės teigimu, pastarųjų trejų metų teisėjos jurisdikcinė veikla nagrinėjant bylas pirmoje instancijoje pasižymi aukštesniais rodikliais nei šalies apygardų teismų vidurkių rodikliai ir pagal bylų nagrinėjimo trukmę, ir pagal sprendimų stabilumą, o apeliacinė instancija atitinka šalies apygardų teismų vidurkio rodiklius.

„V. Norkūnaitė kolegų apibūdinama kaip atidi proceso dalyviams, rami ir taktiška, operatyvi, sąžininga bei darbšti teisėja. V. Norkūnaitės brandi teisinė sąmonė, profesinė patirtis, sukaupta prokurorės pareigose bei ilgametė patirtis teisėjos pareigose, asmeninės savybės bei erudicija leidžia jai pretenduoti užimti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjos pareigas“, – sakė vyriausioji patarėja.

Pagal Konstituciją, Apeliacinio teismo teisėjus skiria Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu.

Kandidatams atsakius į Seimo narių klausimus parlamentas pradėjo Seimo nutarimų projektų Nr. XIVP-87 ir Nr. XIVP-88 svarstymo procedūrą Seimo statuto nustatyta tvarka. Pagrindiniu komitetu paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, vyks Seimo frakcijų susitikimai su kandidatais. Numatoma projektų svarstymo Seimo posėdyje data – ketvirtadienį, gruodžio 17 d.

Evaldo Gražio gyvenimo aprašymas.

Vitalijos Norkūnaitės gyvenimo aprašymas.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą