Teisėsauga, kriminalai

Seimas svarstys Administracinių nusižengimų kodekso pataisas

 

Seimas svarstys Administracinių nusižengimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIVP-106), kuriomis siūloma numatyti administracinę atsakomybę asmenims, neteisėtai patekusiems į saugomą objektą, kuriame yra nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto.

Pataisomis taip pat siekiama užtikrinti asmenų, pranešusių apie galimai padarytą administracinį nusižengimą ir galimai patyrusių žalą dėl šio nusižengimo, teises būti procesiškai informuojamiems apie administracinio nusižengimo teisenos nutraukimą, kai padaryta veika neturi administracinio nusižengimo požymių ir apskųsti nutarimą dėl teisenos nutraukimo.

Pasak projektus pristačiusios teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, vienu iš pakeitimų siūloma juridiniams asmenims, laiku nepateikusiems finansinių ir kitų ataskaitų juridinių asmenų registro tvarkytojui, sumažinti maksimalią baudą nuo 3000 iki 1450 eurų.

„Tokiu būdu atsiras galimybė už šį nusižengimą surašyti administracinį nurodymą ir pirmą kartą padarius šį nusižengimą skirti pusę minimalios baudos, tai yra šimtą eurų. Ir tikimasi, kad tai leis paspartinti Administracinių nusižengimų teiseną, ir sudarys galimybę pradėti teiseną platesniam asmenų ratui“, – sakė teisingumo ministrė.

Projektu siūloma griežtinti administracinę atsakomybę už neatvykimą į privalomąją karo tarnybą, savanorišką nenuolatinę karo tarnybą arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą be pateisinamos priežasties iki dviejų parų. Siūloma, kad už tai būtų skiriama bauda nuo 420 (šiuo metu nuo140 eurų) iki 900 eurų (šiuo metu iki 300 eurų).

Taip pat siūloma griežtinti atsakomybę už energetikos objektų ir renginių apsaugos taisyklių pažeidimus.

Projektui po pateikimo pritarė 93, prieš balsavo 3, susilaikė 24 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 15 d.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą