Įvairenybės

Seimas sudarė galimybes turėti ne tik fizinį valstybės rezervą, bet ir atsargų rezervavimo sutartis

 

Seimas priėmė Valstybės rezervo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti Lietuvos Respublikos valstybės rezervo žemės ūkio ir maisto produktų atsargų įsigijimą Lietuvos valstybei palankiausiais būdais ir mažiausiais kaštais.

Įstatyme reglamentuota Valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų rezervavimo sutartis –pirkimo sutartis, pagal kurią tiekėjas už sutartyje nustatytą atlyginimą rezervuos valstybės rezervo tvarkytojui materialinių išteklių atsargas ir prireikus jas perduos nuosavybės teise už sutartyje nustatytą kainą.

Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko, įtvirtinta lankstesnė priemonė – sudaryta galimybė fizinį rezervą pakeisti sutartimis, tačiau tai turi savo riziką: „Karo atveju sutartys gali būti nevykdomos dėl labai suprantamų objektyvių priežasčių todėl fizinis rezervas yra daug saugesnis.“

Komiteto vadovo teigimu, labai svarbu, kad nebūtų piktnaudžiaujama šia nauja nuostata: „Biudžeto ir finansų komitetas siūlo, kad sudarius sutartis tie produktai būtų laikomi Lietuvos teritorijoje, atskirtose patalpose. Įvedus nepaprastąją ar karo padėtį tie produktai negali būti naudojami be Vyriausybės leidimo ir turėtų būti tikrinami ne rečiau kaiptu kartus per metus. Tai apima civilinės apsaugos priemonių atsargas, medicinos atsargas, žemės ūkio atsargas, susisiekimo atsargas.“

Už Valstybės rezervo įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIVP-846(2) balsavo 107, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė vienas Seimo narys.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą