Politika ir teisė

Seimas spręs, ar įvesti tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybės teritorijoje

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius Seimui pristatė nutarimo projektą, kuriuo siūloma Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvesti tiesioginį valdymą.

„Per pastaruosius 2 mėnesius taryba nepriėmė sprendimo dėl administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo skyrimo ir tai suponavo situaciją, kad savivaldybė nebegali tiesiogiai įgyvendinti savo funkcijų, teikti viešąsias paslaugas gyventojams ir užtikrinti bendruomenės lūkesčius gauti paslaugas, algas, socialines išmokas. Sprendimas įsigaliotų po galutinio patvirtinimo, galimai kitą savaitę, po to būtų teikiamas, Vyriausybė paskirtų įgaliotinį, kuris jau Vyriausybės vardu vykdytų mero ir tarybos funkcijas iki kadencijos pabaigos, tai daugiau nei 7 mėnesius iki susirinks naujai išrinkta taryba jau pagal naują įstatymą ir pagal naujas Vietos savivaldos įstatymo formuluotes“, – pristatydamas siūlymą sakė A. Abramavičius.

Viceministras informavo, kad jau paskelbta apie penktadienį šaukiamą tarybos posėdį, kuriame yra įtrauktas klausimas dėl direktoriaus pavaduotojo paskyrimo: „Šiuo atveju siūlyčiau Seimui pritarti po pateikimo ir būtent tai veiktų prevenciškai tarybos nariams Pagėgiuose apsispręsti ir priimti sprendimą dėl direktoriaus paskyrimo.“

Nutarimo „Dėl tiesioginio valdymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje įvedimo“ projektui Nr. XIVP-1893 po pateikimo pritarė 101, prieš balsavo 11 Seimo narių. Projektą Seimo posėdyje siūloma svarstyti liepos 19 d.

Savivaldybės tarybai neįgyvendinant Konstitucijos laiduojamos vietos savivaldos teisės Konstitucija numato teisinius padarinius – nesant savivaldybės tarybos ir mero gebėjimo veikti vietos bendruomenės interesais, tų interesų užtikrinimą garantuos valstybė, laikinai įvesdama tiesioginį valdymą konkrečiame valstybės teritorijos administraciniame vienete – Pagėgių savivaldybėje.

Laikinai įvedus tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybės teritorijoje būtų ribojama Konstitucinė savivaldos teisė, tačiau tai yra būtina siekiant užtikrinti savivaldybės gyventojų poreikius.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą