Politika ir teisė

Seimas rezoliucija pažymėjo Lietuvos Respublikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinių santykių svarbą

Seimas vieningai, 113 balsavime dalyvavusių parlamentarų balsavus už, priėmė rezoliuciją „Dėl Lietuvos Respublikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų diplomatinių santykių 100-mečio“ (projektas Nr. XIVP-1890).

Priimtame dokumente pabrėžiamas istoriškai itin svarbus JAV vaidmuo Lietuvos valstybingumo, nepriklausomybės ir euroatlantinės integracijos kelyje; JAV lyderystė sprendžiant pasaulines problemas; akcentuojama, kad strateginės partnerystės ryšiai su JAV buvo ir visuomet išliks vienas pačių svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

Rezoliucija Seimas išreiškė didžiausią pagarbą ir dėkingumą visiems politikos, verslo, mokslo, kultūros ir visuomenės atstovams, ypatingai Amerikos lietuvių bendruomenei ir kitų tautų išeiviams iš Lietuvos, pastarąjį šimtmetį prisidėjusiems prie Lietuvos ir JAV dvišalių santykių plėtros; pabrėžė, kad Lietuva buvo ir bus stipraus transatlantinio ryšio ir jo nepakeičiamumo rėmėja.

„Turime paminėti ir padėkoti Jungtinėms Amerikos Valstijoms už mūsų valstybės išlikimą ir dabar kare, baisiame kare Ukrainoje, prieš mūsų bendrą priešą iš esmės garantuojant ir mums, kad mes išliksime laisvi“, – pristatydama projektą sakė vienas jos iniciatorių Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris.

Rezoliucijoje Seimo nariai ragina valstybės valdžios institucijas toliau nuosekliai dėti visas pastangas, kad JAV dėmesys Lietuvos saugumui išliktų nepakitęs, dar kartą pažymi, kad būtina siekti nuolatinio JAV karių buvimo Lietuvoje; skatina JAV Kongresą palaikyti Baltijos saugumo iniciatyvą.

Dokumente vertinama tvirta JAV pozicija Rusijos karinės agresijos Ukrainoje atžvilgiu ir visapusė pagalba Ukrainai;

Europos Sąjunga ir šalys partnerės kviečiamos stiprinti draugystę su JAV, dalytis bendra atsakomybe už Europos Sąjungos ir jos Baltijos regiono ateitį.

Lietuvos Respublikos ir JAV diplomatinių santykių 100-metis bus minimas2022 m. liepos 28 d. Šių metų. gegužės 26 d. JAV Senatas patvirtino rezoliuciją, skirtą JAV ir Baltijos šalių diplomatinių santykių 100-mečiui

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą